שתף קטע נבחר

הצעת חוק: לגלות המחיר הכולל של הפריטים בעגלת הקניות

לפי ההצעה על רשתות השיווק להתקין בעגלות צג שיספק את המידע על המחיר הכולל של המוצרים הנמצאים בעגלה. המטרה: מניעת קניות אימפולסיביות

הצעת חוק הדורשת לחייב את רשתות השיווק להתקין בעגלות המצויות בסניפים צג, אשר יספק את המידע על המחיר הכולל של המוצרים הנימצאים בכל רגע נתון בעגלת הקניות – הונחה הבוקר על שולחן הכנסת.

 

בהתאם להצעת החוק, אותה הגיש ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), המכשיר שיוצב בעגלות יאפשר בנוסף לצרכן לקבוע סכום מירבי למחיר הכולל של המוצרים שבכוונתו לקנות בביקורו בסניף רשת השיווק.

 

לפי ההצעה, אם יחרוג הלקוח מהסכום תישמע התראה קולית ברורה שתזהירו מפני החריגה. התראה זו תושמע באזני הלקוח גם עם הגיעו לקופה ואז יתאפשר לו להימנע מלרכוש חלק מהמוצרים כדי להגיע לסכום ההוצאה המקורית שהגדיר לעצמו.

 

לדברי ח"כ מרגי, המכשירים יותקנו על כל עגלות הקניות ברשתות השיווק בתוך פרק זמן של 3 שנים. בהצעת החוק מצויין כי אם רשת שיווק לא תעמוד ביעד ההתקנה אזי יוטל עליה קנס בסכום של מיליון שקלים.

 

מדברי ההסבר המתלווים להצעת החוק, עולה כי תרומתו העיקרית תתמקד בהקטנת היקף הקנייה האימפולסיבית, המהווה כיום מרכיב מהותי בהתנהלות הצרכנית השגרתית בסניפי רשתות השיווק וגוררת רכישת מוצרים, שלאחר הקנייה מתברר כי הם מיותרים לחלוטין עבור הלקוח.

 

לדברי ח"כ מרגי רשתות השיווק מעודדות תופעה זו באמצעות פיתויים המוצבים בדרכו של הצרכן בתוך סניף הרשת.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים