שתף קטע נבחר

ברשות: פגישות עם הפלגים כדי להציל את ה"רגיעה"

היועץ לביטחון לאומי ברשות, ג'יבריל רג'וב, יצא לדמשק כדי להיפגש עם נציגי הפלגים הפלסטינים ולשכנעם להצטרף לרגיעה. מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי זומן לקהיר לפגישה עם בכירים מצרים באותו עניין. ואפילו ברחוב הפלסטיני יש דיווחים על תושבים שמתעמתים עם חמושים כדי שלא יירו רקטות קסאם לעבר ישראל

נמשכים מאמצי הרשות הפלסטינית להרגיע את השטח לקראת תוכנית ההתנתקות. במסגרת זו יצא לדמשק היועץ לביטחון לאומי ברשות, ג'יבריל רג'וב, שם ייפגש עם נציגי הפלגים הפלסטינים וינסה לרתום אותם למאמצי הרגיעה ההולכת ומתמוססת בימים האחרונים.

 

במקביל, הוזעק לקהיר מזכ"ל הג'יהאד האיסלמי, רמדאן עבדאללה שלאח, לפגישה עם בכירים מצרים שינסו לשכנעו לכפות על פעילי התנועה בשטחים לכבד את הרגיעה. מאז הפיגוע ב"סטייג'" בתל אביב, אותו ביצעו אנשי הג'יהאד האיסלאמי יחד עם פעילים מגדודי חללי אל-אקצה, נחשבת התנועה לגורם הבעייתי ביותר בכל הקשור לרגיעה.

 

ברשות הפלסטינית הבהירו בימים האחרונים כי יעשו כל מאמץ כדי לשמור על השטח לקראת תוכנית ההתנתקות. ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, קרא למנגנוני הביטחון להאיץ את מאמציהם כדי להבטיח את המשך הרגיעה והביטחון לאזרחים הפלסטינים. בימים האחרונים הוא אף קיים שורת פגישות עם נציגי הפלגים וראשי מנגוני הביטחון בעניין.

 

 

בתוך כך, הפלסטינים מדווחים כי גם באוכלוסייה ברצועה שורר מצב של חוסר שביעות רצון מהמשך ירי המרגמות לעבר יעדים ישראלים. תושבים מהעיירה בית להיא התעמתו אמש עם פלסטינים חמושים שניסו לבצע ירי מרגמות לעבר התנחלויות בצפון הרצועה ואל תוך הנגב.

 

על פי עדי ראייה, במהלך העימותים נפצע תושב העיירה מאחד החמושים שהיכה אותו. תושב אחר הצליח להשתלט על רקטה שיועדה לשיגור והעביר אותה לאנשי הביטחון הפלסטינים באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
רג'וב. נפגש בדמשק
צילום: זום 77
מומלצים