שתף קטע נבחר

מזוז למועצת יש"ע: לא נבליג על החסימות

היועץ המשפטי נפגש עם ראשי מועצת יש"ע והבהיר להם כי "לא ננהג בסלחנות ביחס לחסימות הכבישים ולעבירות אלימות". הוא ביקש מהם לשתף פעולה ואף נענה להזמתנם לבקר בגוש קטיף. ראשי המתנחלים אמרו לו: אל תבלום פעולות מחאה לגיטימיות

"לא ננהג בסלחנות בנוגע לעבירות אלימות וחסימות כבישים". כך הבהיר אמש (ד') היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בפגישה עם ראשי מועצת יש"ע.  

 

הפגישה נערכה ביוזמת מזוז, שביקש כי במהלך תוכנית ההתנתקות ינהלו המתנחלים מאבק לגיטימי, ולא ישתקו את המדינה או יעברו על החוק.

 

הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה הבהירו לראשי המתנחלים שההתייחסות לחסימות הכבישים, וגם לאירוע הבוקר של שפיכת השמן והנחת המסמרים על הכביש, "לא יעברו בשקט". לדבריו, במידה וייתפס האדם שאחראי למעשה השמן והמסמרים, הוא יואשם בסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, עבירה שהעונש המירבי עליה הוא עשרים שנות מאסר בפועל.

 

"אני יודע שזה גובה מכם מחיר ציבורי, ומי שקיצוני יותר במאבק - מצליח יותר. אבל דווקא עכשיו זה הזמן לגלות אחראיות ואומץ ציבורי לנהל מאבק לגיטימי ולא חסר גבולות", אמר להם מזוז. הוא ביקש גם מראשי מועצת יש"ע לגנות את הסרבנות, ולהביע נכונות לשתף פעולה.

 

מזוז: נסחו את גבולות המאבק

 

היועץ התייחס גם לתופעת הקטינים שנעצרו ולא הזדהו: "שלא יהיו פה טעויות - גם בעתיד, במידה והקטינים לא יזדהו, הם לא ישוחררו ממעצר". הוא הסביר ש"אין מערכת אכיפת חוק שמוכנה להשלים עם אדם שביצע עבירה או חשוד בביצוע עבירה, ולשחררו מכיוון שלא הזדהה".

 

מזוז ביקש ממועצת יש"ע לנסח את גבולות המאבק. ראשי המתנחלים אמרו לו כי "מבחינתנו, במאבק הנוכחי נגד התוכנית המסוכנת של אריאל שרון – הנובעת מרצונו לסגור תיקים פליליים נגדו ונגד בני משפחתו, כל פעולה אזרחית, דמוקרטית, בלתי-אלימה היא לגיטימית".

  

ראשי מועצת יש"ע הציגו בפני מזוז דוגמאות להתנהלות מקוממת, לדבריהם, של מערכת המשפט ואכיפת החוק נגד מתנגדי ההתנתקות למימוש מדיניותו ה"דיקטטורית" של שרון. "דווקא ביום כזה, בו התבצעו חסימות כבישים, מתחדדת התובנה כי יש לאפשר חופש הפגנה ולא לבלום פעולות לגיטימיות כניסיון לסתימת פיות והשתקת המחאה", אמרו לו. הם התריעו בפניו מפני חשש להתפרצות של אלימות "אם ימשיכו נציגי הממשל לבלום את המחאה השקטה", כפי שלדבריהם הם מנהלים.

 

מטעם מועצת יש"ע השתתפו בין היתר בפגישה יו"ר מועצת יש"ע בנצי ליברמן, ראש מועצת חוף עזה, אבנר שמעוני וראש מועצה אזורית בנימין, פנחס ולרשטיין. הם הזמינו את היועץ ואת פרקליט המדינה ערן שנדר לבקר בגוש קטיף, ואלה נענו להזמנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מזוז. "זה לא יעבור בשקט"
צילום: רויטרס
ליברמן. "לאפשר חופש הפגנה"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים