שתף קטע נבחר

בצפון: כוח צה"ל נתקל בחוליית חיזבאללה

כוח מיחידת "אגוז" נתקל בשני מחבלים הבוקר בגזרת הר דב. המחבלים שייכים ככל הנראה לחולייה שניהלה אמש קרב עם חיילים באזור. לא דווח על נפגעים בקרב החיילים וככל הנראה אחד המחבלים נהרג. אתמול נהרג רב"ט עוזי פרץ מאש מרגמות בהר דב. בחיזבאללה טוענים: העזתו של האויב הציוני, שהפיץ כרוזים מעל אזורי לבנון, מהווה הפרה חמורה של הריבונות של לבנון ושל יציבותה

האש בצפון נמשכת: כוח של יחידת "אגוז" נתקל הבוקר (יום ה') בחולייה של שני מחבלים בגזרת הר דב שבגבול הצפון; לא נמסר על נפגעים לחיילי צה"ל ובמקום נמשכים חילופי האש. ככל הנראה אחד המחבלים נהרג. אתמול היתה במקום היתקלות בין חיילים לכוחות חיזבאללה ובעקבותיה בוצע ירי של פצצות מרגמה מצד חיזבאללה, ממנו נהרג רב"ט עוזי פרץ.

 

 

לוחמי יחידת "אגוז" נתגלו ככל הנראה בחוליה שניהלה אמש קרב עם חיילי צה"ל בהר דב. חוליית המחבלים זוהתה כבר שלשום בשעות הערב, כשעשתה את דרכה לשטח ישראל, תוך חציית הקו הכחול – קו הגבול הבינלאומי בין ישראל ללבנון. בעקבות זיהוי זה הועלתה רמת הכוננות בגבול הצפון, ובצה"ל הוחלט לארוב לחולייה באמצעות מארב של כוחות מיחידת אגוז, סיירת גולני ויחידת מגלן.

 

הלילה שבין שלישי לרביעי היה שקט אך מתוח בגזרה ולא נרשמו בו תקריות מיוחדות. האש החלה אתמול בסביבות השעה ארבע ושלושים אחר הצהריים, כאשר החוליה זוהתה לראשונה על-ידי כוחות צה"ל, שפתחו לעברה באש, ופגעו באחד מאנשיה – מה שהביא לירי פצצות המרגמה לעבר מוצבי צה"ל. גם לאחר הירי נמשכה הפעילות כנגד החוליה בגזרה. היא זוהתה בשנית, ושוב נפגע אחד מאנשיה.

 

בפיקוד הצפון הבהירו כי הפעילות לא הסתיימה, ועדיין מתבצעות סריקות בגזרה. עוד אמרו הגורמים כי החוליה שמנתה מספר חברים חמושים ביקשה ככל הנראה להניח מטענים, או לבצע פיגוע חטיפה.

 

גם רשת החדשות הקטארית, "אל-ג'זירה" דיווחה הבוקר כי אירגון החיזבאללה פתח הבוקר באש לעבר מוצבי צה"ל בגזרת הר דב. לא נמסרה סיבת הירי.

 

אתמול: יום קרב בצפון

  

כזכור, אתמול נפגעו חמישה חיילים בשתי תקריות שונות בגבול הצפון. רב-טוראי עוזי פרץ, בן 20 מבאר שבע, נהרג וארבעה אחרים נפצעו באורח קל. האירוע החל כאשר כוח של יחידה מובחרת, שהיה במארב בגזרת הר דב, זיהה חוליית חיזבאללה שחדרה כמה מאות מטרים לשטח ישראל. הם ירו ופגעו באחד מהם.  

 

מייד אחר כך נורו יותר מ-20 פצצות מרגמה. רסיסים של אחת הפצצות פגעו ברופא היחידה, ששהה מחוץ לאחד המוצבים. ארבעה חיילים נוספים נפגעו במוצב "דליה", אחד מהם לוחם בגדוד 51 של חטיבת גולני נהרג. שניים מחבריו נפצעו מרסיסים וחייל נוסף נקע את קרסולו באירוע. 

 

ארגון החיזבאללה פרסם הודעת תגובה בעקבות הכרוזים שהפיץ צה"ל בלבנון. בהודעה ששידרה רשת הטלוויזיה של הארגון, אל-מנאר, נאמר: "העזתו של האויב הציוני, שהפיץ כרוזים מעל אזורי לבנון, מהווה הפרה חמורה של הריבונות של לבנון ושל יציבותה. זאת בנוסף להתגרות ברגשותיהם של אזרחי לבנון, באמצעות צעדים גלויים שנועדו להסית אותם נגד החיזבאללה.

 

"צעד זה חושף מחדש את הכיבוש והתוקפנות כלפי לבנון. לכן רצונו של האויב לגרום ללחץ פסיכולוגי ומוראלי על הלבנונים יתרום רק להגברת הסולידריות הפנימית ולאחיזה באופציית ההתנגדות כלפי הכיבוש אל מול המזימה המופנית כלפי לבנון. צעדים אלה, שביצע האויב הבוקר, מטילים על הקהילה הבינלאומית את האחריות לנקוט צעדים נגד הפגיעה בריבונותה של מדינה החברה באו"ם", נמסר. 

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ירי בהר דב
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
אש בצפון (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים