שתף קטע נבחר

XP 64 bit: חוויות מהשטח

שחר בצלאל, מקצוען מחשוב וגיימר וותיק, התקין Windows XP 64 bit וחזר לספר. המסקנות העיקריות: אחרי קצת מאמץ היא עובדת ועובדת טוב. מצד שני, למשתמש הממוצע היא לא מציעה עדיין שום יתרון שמצדיק את המאמץ

"אם משתמשים בחומרה הנכונה בעיית הדרייברים פחות חמורה" מסביר שחר בצלאל, מקצוען מחשב וגיימר ותיק, "התקנתי את XP64 על מחשב מבוסס Athlon 64, עם לוח nForce4 Ultra וכרטיס גרפי של NVidia. את העכבר והמקלדת זיהו דרייברים גנריים של המערכת. ההתקנה בסך-הכל דומה מאד לגירסת ה-32 ביט, עוברת חלק ומהר, ומרגע שהיא מסתיימת כמעט הכל עובד מצויין".

 

הוא בחר לבצע את ההתקנה במקביל להתקנה הקיימת של גירסת ה-32 ביט, ולהפעיל את המערכת ב-Dual Boot (הערה: זה אפשרי אך ורק אם מתקינים לפי הסדר הזה: קודם את גירסת ה-32 ואז את גירסת ה-64). רוב היישומים משתי ההתקנות הנפרדות זוהו ופעלו על שתי מערכות ההפעלה.

 

"עם זיכרון בנפח 1GB" הוא מספר, "קשה להבחין בהבדל משמעותי בביצועים בין ה-32 ביט ל-64 ביט. למעשה, אני לא יכול לחשוב על שום תוכנה או משחק שראיתי בה הבדל בביצועים. כולל בין גירסת ה-64 ביט של Internet Explorer לגירסה הרגילה. לעומת זאת, רוב ה-Plug-Ins ל-IE לא עובדים עם הגירסה החדשה, וכך גם רוב האתרים והפרסומות שמבוססים על פלאש. אגב, Firefox, למרות שהוא לא כתוב ב-64 ביט רץ בסדר גמור על XP64".

 

היו דברים שלא עבדו?

 

"כן. המשחק Splinter Cell למשל, לא רץ על XP64. את Half Life, לפחות במצב של Dual Boot, אפשר להריץ רק אחרי שינוי בשם של אחת התיקיות. לחלק מהחומרה חסרים דרייברים, והשיטה שבדרך-כלל עובדת היא כמו שנהגנו לעשות עם Windows 98: לבחור בדרייבר דומה מאותו יצרן. בכל אופן, עם מדפסת משולבת של לקסמרק ניסיתי את זה ולא הצלחתי".

 

מה לגבי גירסת ה-64 ביט של FarCry?

 

"עד כמה שיכולתי לקבוע היא רצה בדיוק כמו גירסת ה-32 ביט. אמנם היא כוללת הרבה תוספות, ולכן היא כמובן נראית טוב יותר. אבל בהתחשב בזה שהיא מגיעה כ-patch בנפח של גיגהבייט, נדמה לי שלא צריך לחפש את החידושים בתחום ה-64 ביט".

 

אז מה המסקנות?

 

"שאם אין לך שימוש מאד ספציפי שבגללו חשוב לך לעבור ל-64 ביט, אז ההתקנה הזו די מיותרת. XP64 היא מערכת יציבה, שנראית ומתנהגת די דומה, חוץ מזה שמדי פעם משהו לא עובד בגלל בעיית תאימות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גירסת ה-64 ביט. "קשה להבחין בהבדל משמעותי"
מומלצים