שתף קטע נבחר

חסימות כבישים מקומיות בעקבות האירועים ברצועה

לאחר ההודעה על סגירת רצועת עזה, נשכבו כמה עשרות נערים על הכביש סמוך לצומת גינות סחרוב בירושלים. כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום ופינו אותם בכוח. בסך הכל נסגר הכביש למשך 10 דקות. רחוב כנפי נשרים בעיר נחסם פעמיים וגם בצומת מצפה יריחו ניסו כ-20 פעילות לעצור את התנועה. ארבע נעצרו. במשטרה חוששים מחסימות נוספות

המשטרה העלתה אחר הצהריים (ה') את הכוננות בכל רחבי הארץ לרמת שיא. זאת, בעקבות מידע שהגיע למשטרה על כוונת פעילי ימין לבצע חסימות כבישים ברחבי הארץ על רקע פינוי מלון "מעוז הים" בגוש קטיף.

 

מוקדם יותר, לאחר ההודעה על חסימת רצועת עזה , חסמו מתנחלים את הכניסה לירושלים. כ-50 נערים פעילי ימין הגיעו למקום בצהריים ונשכבו על הכביש סמוך לגינות סחרוב. כתוצאה מכך נוצרו פקקים במקום. כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום ופינו את החוסמים תוך שימוש בכוח. בסך הכל היה כביש תל אביב-ירושלים סגור למשך 10 דקות והכביש נפתח לתנועה מלאה. אחד מפעילי הימין החוסמים נעצר לחקירה. 

 

כ-100 פעילים נוספים חסמו את ציר התנועה ברחוב כנפי נשרים בעיר לשעה קלה. שוטרים פינו את המפגינים, ולמקום הוזעקו כוחות תגבורת שעצרו לחקירה ארבעה חשודים. מאוחר יותר שבה וחסמה קבוצה של פעילי ימין את רחוב כנפי נשרים. כוח של המשטרה פינה את הפעילים בכוח והכביש נפתח לתנועה.

 

בהמשך נחסם גם צומת מצפה יריחו למשך דקות ספורות. כ-20 פעילות ימין חסמו את צומת אך כוחות משטרה שהגיעו למקום פתחו את הכביש לתנועה ועיכבו ארבע מפגינות לחקירה. גם על צומת גילת בכביש 241 לא חסכו פעילי הימין את שבטם. כ-20 פעילים חסמו את הצומת וכוחות משטרה שהגיעו למקום פינו את המפגינים.

 

אתמול נערכה המשטרה באופן חסר תקדים, אבל זה לא מנע מעשרות פעילי ימין לחסום כבישים. 86 פעילי ימין נעצרו בסך הכל אמש ברחבי הארץ, ועוד 17 עוכבו לחקירה בחשד להפרות סדר. במהלך החסימות אתמול הכניסה לירושלים נחסמה וכוחות משטרה פינו את המפגינים בזרנוקי מים. גם נתיבי איילון נחסמו לשני הכיוונים בין מחלף קק"ל למחלף גלילות. אזרחים זועמים ירדו ממכוניותם והיכו חלק מהמפגינים. גם כביש גהה נחסם.

 

שוטרים התפרשו ברחבי הארץ בנסיון למנוע חסימות כבישים. מסוקים הוזנקו לאוויר והם מדווחים לכוחות בשטח. רק בירושלים התפרשו יותר מאלף שוטרים, בעיקר באזור הכניסה לעיר ובכביש בר-אילן. המשטרה הביאה למקום פרשים, ושוטרים רבים צוידו באלות.

  

מפקד מחוז תל-אביב, ניצב דוד צור, אמר: "היו חסימות לסירוגין, עמדו בצדי הכבישים. השוטרים נערכו ופינו את המפגינים. אמרתי כבר הרבה פעמים - המשטרה צריכה לפנות את הצירים כמה שיותר מהר. המבחן הוא לא אם יצליחו לחסום או לא, מדובר במהירות פינוי המפגינים החוסמים מהכביש. מדובר במשחק של חתול ועכבר, כאשר הם נכנסים לכביש, ואנחנו מורידים אותם". 


פורסם לראשונה 30/06/2005 13:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מירי חסון
החסימות אתמול
צילום: מירי חסון
מומלצים