שתף קטע נבחר

הפריצה ל"מעוז-ים": כך נאספו כלי הנשק

עמי שקד, קצין הביטחון של המועצה האזורית חוף עזה, סיפר ל-ynet כיצד נכנס למלון הקיצונים עשר דקות לפני הפריצה, ואסף את האקדחים, "חששנו מפליטת כדור, שאף אחד לא יודע איך היא תיגמר". הוא גם סיפר: "רגע לפני הפריצה נעלמו כל הפרובוקטורים הגדולים. הם ידעו למצוא מספיק טיפשים שיבעירו את השטח בשבילם, ונעלמו כשהמשטרה והצבא פרצו למלון"

ייתכן שיוזמתו של קצין הביטחון של המועצה האזורית חוף עזה, עמי שקד, מנעה ירי בעת פינוי מלון הקיצונים ("מעוז הים"). שקד נכנס למלון כעשר דקות לפני הפריצה, והספיק לעבור בחדרים ולאסוף את כלי הנשק. יוזמתו זכתה לשבחים מצד אלוף פיקוד הדרום, דן הראל.

 

 

בשיחה עם ynet אמר הערב (יום ה') שקד: "לא אספתי את כלי הנשק מהמתבצרים במלון מעוז ים לפני הפריצה פנימה כדי לסייע לאלוף פיקוד הדרום ולמפקד המחוז הדרומי במשטרה. אספתי את האקדחים כדי שלא תפלט ירייה שתשחיר עוד את פנינו ובוודאי כדי למנוע אובדן חיי אדם".

  

לדבריו, "דיירי המלון כלל לא התנגדו כשביקשתי מהם את כלי הנשק. ידענו שהפריצה עתידה להתרחש על-פי תנועת הכוחות בשטח וחסימות הצירים. האנשים היו בסדר גמור, הם הבינו את החשש שלנו שכלי נשק יימצאו שם במהלך הפריצה, לא שחלילה מישהו מהם התכוון לעשות משהו בכלי הנשק, אבל חששנו מפליטת כדור. שאף אחד לא יודע איך היא תיגמר".

 

לשקד יש טענות קשות נגד מנהיגי הימין הקיצוני, שהנהיגו את המתבצרים במלון, "מה שהרגיז אותי יותר מהכול היתה העובדה שרגע לפני הפריצה נעלמו כל הפרובוקטורים הגדולים. אלה ידעו למצוא מספיק טיפשים שיבעירו את השטח בשבילם, גם במלון וגם בטל ים, אבל לא בכדי הם לא היו שם כשהמשטרה והצבא פרצו למלון ולמאחז במואסי. כך קרה שרק אותם בעלי משפחות, אלה שבאו לגוש קטיף לתמוך בנו בתום לב, היו קורבן לפריצת המשטרה והצבא".

 

בצה"ל ובמשטרה העריכו מראש שבמלון נמצאים דיירים המחזיקים בכלי נשק. עובדה זאת גרמה לכך שבהכנת התוכנית שותפו יחידות מיוחדות. אבל הפעולה המונעת של שקד באיסוף הנשק מנעה עימות אפשרי בנשק חם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
הפינוי היה קצר להפליא
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: אילן מרסיאנו
פינוי המלון
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: אילן מרסיאנו
כוחות רבים התייצבו למשימה
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים