שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דחלאן: "250 אלף פלסטינים יגורו בגוש קטיף"

  השר הפלסטיני מוחמד דחלאן הודיע כי לשטח המאכלס כיום כ-7,000 ישראלים יעברו רבע מיליון מתושבי הרצועה. לדבריו, ישראל מחוייבת לפנות את הריסות הבתים. עוד הציע: הצבת כוח נייטרלי שיפקח על שדה התעופה בדהנייה. סגן ראש הממשלה הפלסטיני נביל שעת': אנחנו מבינים ששרון לא ייתן לנו דבר מלבד ההתנתקות

  מתכוננים ליום שאחרי: שטחי ההתנחלויות שיפונו מרצועת עזה יקלטו כרבע מיליון תושבים פלסטינים. כך הודיע השר לעניינים אזרחיים ברשות הפלסטינית, מוחמד דחלאן. מדובר בשטחים המאכלסים כיום בין 7,000 ל-8,000 יהודים.

   

   

  דחלאן, שצוטט אתמול (ו') בעיתון "אל-ווטן" הסעודי, אמר כי המבנים הקיימים בהתנחלויות אינם מתאימים לצרכיהם של הפלסטינים. זאת כיוון שהם תופסים רק כחמישה אחוזים מן השטח, וגרות בהן 2,800 משפחות בלבד.

   

  לפי דחלאן, החלטתה של ישראל להרוס את הבתים היא החלטה ישראלית מקורית. עם זאת ציין כי ישראל מחוייבת לפנות את ההריסות. עוד הוסיף, כי הרשות הציעה שצד שלישי יוצב בשדה התעופה ברצועה כדי לבדוק את הבאים, לאכוף את הסדר והביטחון, ולסכל נסיונות הברחה. כל זאת כדי לאפשר לשדה התעופה לפעול.

   

  בתוך כך הודיע שלשום לוועדת החוץ והביטחון של הסנאט המתאם הביטחוני למזרח התיכון, הגנרל וויליאם וורד, כי ישראל ומצרים יחתמו על הסכם בסוגיית ציר פילדלפי בימים הקרובים. לדבריו, הצדדים יסכמו את העברת השליטה הביטחונית בציר לידי המצרים. "זוהי שאלה של ימים עד שיימצא פתרון לבעיות העומדות בין הצדדים ויושלם המכניזם של העברת ציר פילדלפי למצרים", אמר וורד.

   

  הוועדה המרכזית של תנועת הפתח דחתה שלשום את רעיון הקמתה של מדינה פלסטינית זמנית ברצועת עזה. 16 חברי הוועדה התכנסו ברבת עמון לראשונה מזה כעשר שנים, והדגישו את נחישותם להקים מדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 1967. "מדינה בגבולות זמניים ברצועת עזה היא רעיון שנדחה על הסף", אמר סגן ראש הממשלה הפלסטיני, נביל שעת'.

   

  לפי העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון, הוסיף שעת' כי הפלסטינים מבינים שראש הממשלה, אריאל שרון, "לא ייתן דבר מהסוגיות האחרות" לבד מההתנתקות.

   

  ועוד מכינוס הוועדה: מקורות פלסטינים הוסיפו כי נראה שהסכסוך בין יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן למנהיג הפתח, פארוק קדומי, מצוי על סף סיום. סכסוך זה, שלווה באקורדים אישיים צורמים ובהצהרות אישיות קשות בעיתונות, במיוחד מצד קדומי, נסוב גם סביב סמכויות ענייני החוץ של הפלסטינים. לפי אותם מקורות נראה שההסדר בין השניים יותיר את קדומי כאחראי על הלשכה המדינית של אש"ף, וינהל את ענייניו המנהלתיים, אולם הסמכות בענייני החוץ תהיה שמורה לאבו מאזן ש"יבחר בעצמו עם מי להתייעץ".

  פורסם לראשונה 01/07/2005 12:05

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  נקלוט רבע מיליון. דחלאן
  צילום: שאול גולן
  צילום: אילן מרסיאנו
  הבתים ייהרסו (ארכיון)
  צילום: אילן מרסיאנו
  צילום: תני גולדשטיין
  גוש קטיף. בתים רק על 5% מהשטח
  צילום: תני גולדשטיין
  מומלצים