שתף קטע נבחר

מקורבי נתניהו: "ביבי יפוטר? שרון יסיים הקריירה"

עוד הסלמה במתח בין ראש הממשלה לשר האוצר: לאחר שמכיוון לשכת רה"מ יצאו איומים מרומזים על נתניהו, עכשיו תורו של ביבי להשיב אש. מקורביו בליכוד: "אם שרון מפטר את ביבי - הוא מסיים את הקריירה שלו כיו"ר הליכוד"

ביבי לא ממצמץ. למרות הרמזים שיצאו בימים האחרונים מסביבתו של שרון, על כוונה להדיח את שר האוצר בנימין נתניהו אם לא יתמוך בהתנתקות בהצבעה בכנסת בשבוע הבא, מקורביו מבהירים: אין כל שינוי בעמדתו.

 

מקורבי שר האוצר בליכוד יצאו גם באיומים מרומזים משלהם: "אם שרון יחליט לפטר את נתניהו ביום רביעי, הוא יכול להעניק לביבי באותה הזדמנות מינוי לתפקיד יו"ר הליכוד וראש הממשלה מטעם המפלגה. אם שרון יפטר את ביבי - הוא מסיים את הקריירה שלו כיו"ר הליכוד".

 

"נתניהו החליט איך הוא מתכוון לנהוג - ובכך נסגר העניין", הוסיפו המקורבים, "הוא לא מתכוון להתפטר, הוא לא חושב לרגע שצריך להפסיק את עבודתו כשר האוצר, ולא חושב שלראש הממשלה יש איזושהי עילה לפטרו. השר נתניהו סבור שהיותו חבר ממשלה תורמת רבות, מעבר לתרומתו בתחום הכלכלי. בתוך הממשלה הוא תרם רבות גם בתחום המדיני-ביטחוני, ובהשגת תמורות במסגרת תוכנית ההתנתקות. נתניהו סבור שהשתתפותו בממשלה בעתיד חשובה גם בנושאים האלה".

 

יחד עם נתניהו, צפויים גם שר החקלאות ישראל כץ, שר הבריאות דני נווה והשר צחי הנגבי להצביע בעד דחיית ההתנתקות, בדיון הממשלה בנושא מחר. 

 

השרים סילבן שלום ולימור לבנת סירבו לגלות כיצד בכוונתם להצביע.

 

בסביבתו של ראש הממשלה לא נסוגים בהם. ליאור חורב, יועץ אסטרטגי המקורב לשרון: "שר האוצר צריך להחליט אם הוא רוצה להישאר בממשלה. אי אפשר להיות חצי בהריון. בין אם שרון יפטר את נתניהו ובין אם לא, בהיעדרות מהמליאה בעת ההצבעה ובאי לקיחת אחריות לא בונים מנהיגות".

 

הסאגה החלה במספר הצעות חוק של חברים מסיעות הימין, הקוראות לדחות את יישום ההתנתקות בפרק זמן של מספר חודשים עד חצי שנה. ועדת השרים לענייני חקיקה החליטה שהממשלה תתנגד להצעות החוק, אולם השר ישראל כץ הגיש ערר - והנושא הועבר למליאת הממשלה.

 

ההצבעה על הערר של כץ מתוכננת למחר. השר בנימין נתניהו, שבשבועות האחרונים תקף שוב ושוב את תוכנית ההתנתקות וקרא ל"בחינה מחודשת" של המהלך כולו, הודיע שיצביע נגד בממשלה. השאלה הגדולה, בה עוסקת המערכת הפוליטית כולה בשבוע האחרון, היא כיצד יצביע ביום רביעי בכנסת.

 

לפי שעה, נתניהו מתכוון "לשבת על הגדר" - ופשוט להיעדר מן ההצבעה, בין באמצעות נסיעה לחו"ל ובין בהימנעות מכוונת מכניסה למליאה. כך

לא ייאלץ להצהיר פומבית על תמיכה בהתנתקות, אך לכאורה גם לא יספק לשרון עילה להדחתו. ואולם, את ראש הממשלה ה"טריק" הזה לא מרגיע.

 

בלשכתו של שרון סירבו לאיים במישרין על שר האוצר, אולם בהחלט רמזו לו כי הכיסא מתנדנד. "יש חוק, על פיו שר צריך לתמוך בהחלטות ממשלה", אמרו אמש ל-ynet והוסיפו: "אין צורך בפרשנות אחרת. איננו מעלים על הדעת שנתניהו ינהג אחרת".

 

גם האפשרות לשהייה בחו"ל אינה מרצה את אנשי שרון: "אם שר לא מגיע מסיבות שאינן תלויות בו להצבעה, זה דבר אחר. אלא שכאן מדובר בשר שהודיע מראש כי בכוונתו להפר את האחריות הקולקטיבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "לשרון אין עילה לפיטורים"
צילום: ישראל הדרי
צילום: איי אף פי
שרון. "מסיים את הקריירה"?
צילום: איי אף פי
מומלצים