שתף קטע נבחר

קרע בימין הקיצוני: קל"ע נגד בן-גביר ומרזל

אריה יצחקי מקל"ע תוקף: "אנשי הימין שהנהיגו את חבורת המלון פשוט ברחו. דרך התנהלותם היא בושה, היא גרמה לנו נזק רב. לא נעבוד יותר עם האנשים האלה". מנגד משיב איתמר בן-גביר: "האיש עצמו, שהכריז לא אחת שהוא מפקד הכוח של מלון מעוז-הים, לא היה בגוש בזמן הפינוי"

קרע בימין הקיצוני בעקבות פינוי מלון מעוז-הים בסוף השבוע שעבר: חבורת מרזל ובן-גביר מאשימה את מנהלת קל"ע (קליטה לעזה) בשקרים, ואנשי החבורה אף הודיעו על הפסקת שיתוף הפעולה עמם. אריק יצחקי ממנהלת קל"ע מסר, כי "מדובר בפרובוקטורים שברחו ביום פינוי מעוז-הים. שקרנים, לא נעבוד איתם יותר".

 

 

מיד לאחר פינוי המלון מעוז-הים הוטחו בגוש קטיף טענות קשות נגד מנהיגי חבורת המלון שנמצא לחופו של הגוש. גם הנהגת גוש קטיף וגם הרבנים הרימו גבה באשר לאי-הימצאותם של מנהיגי המלון, ובהם מרזל ובן חורין, בשעה בה נכנסו כוחות המשטרה וצה"ל למקום. הם האשימו אותם בבריחה.

 

כמו כן טענו נגדם שהם חוללו פרובוקציה אשר השחירה את פניהם של אנשי הגוש, גם בתקרית שהיתה במואסי לפני כשבועיים, בה נפצע פלסטיני מירי ברגלו ושלושה אחרים הוכו בידי מתנחלים, וגם בפעילות הקיצונים במאחז טל-ים בבית הפלסטיני שבסמוך לו נעשה הלינץ' בנער בן ה–16.

 

אלא שהבוקר הקרע הפך לממשי ומוחלט בין מנהלת קל"ע מצד אחד, המורכבת מתושבי גוש קטיף ונדיה מטר, ובין קבוצת מנהיגי המלון.

 

אריק יצחקי מכפר-ים אמר ל-ynet: "אינני רוצה להיכנס לשמות, אבל אף אחד מהמנהיגים של המלון לא היה במקום בשעת הפינוי. הם פשוט ברחו. דרך התנהלותם היא בושה, היא גרמה לנו נזק רב. הם שקרנים, והפרובוקציות שהם גרמו לנו נזק בל-יתואר. אני מודיע קבל עם ועדה שלא אעבוד יותר עם האנשים האלה", אמר.

 

איתמר בן-גביר, דובר הנהגת המלון, שוחרר ביום שישי ממעצר הבית בו היה נתון, מעצר שמנע ממנו להיות נוכח ביום הפינוי במלון בגוש קטיף. לדבריו, "לאחרונה מסתבר לנו שאדון יצחקי הוא בדאי מדופלם, אשר מתחזה לסגן-אלוף בצבא ודוקטור באקדמיה. לא היו דברים מעולם. לא היינו שותפים לאירועים בטל-ים, ויתרה מזאת עשינו כל מאמץ לסלק משם את הנערים. מי שבעצם היה שם וקיים מסיבת עיתונאים שם, בפתח של המאחז הזה, היו אנשי מנהלת קל"ע בראשותו של יצחקי.

 

"האיש עצמו, שהכריז לא אחת שהוא מפקד הכוח של מלון מעוז-הים, לא היה בגוש בזמן הפינוי. אותי, את מרזל ואת בן-חורין עצרו לא אחת, אבל אף פעם לא עצרו את יצחקי. זה אולי אומר הכל. אני מבטיח לך", אמר, "יותר לא נעבוד עם יצחקי ועם קל"ע, ויתרה מזאת אנחנו שוקלים לתבוע אותו על הוצאת דיבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
איתמר בן-גביר
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלכס קולומיסקי
ברוך מרזל
צילום: אלכס קולומיסקי
מהומות במואסי
צילום: איי פי
צילום: רוני סופר
אריה יצחקי
צילום: רוני סופר
מומלצים