שתף קטע נבחר

גייטס: ייתכן ש-MSN יגבר על גוגל

"אני חושב שנפתיע את גוגל ונראה להם שאנחנו יכולים לפתח מנוע חיפוש טוב כמו גוגל או אף טוב יותר. הצרכנים רק ירוויחו מהתחרות", אמר יו"ר מיקרוסופט בתאילנד

מנוע החיפוש החדש של מיקרוסופט עשוי להתמודד שווה בשווה או אף לגבור על גוגל, מנוע החיפוש הפופולרי ביותר ברשת, כך סבור ביל גייטס. יו"ר מיקרוסופט אמר את הדברים במהלך ביקור בבנגקוק, לצורך חתימה על הסכם תוכנה עם ממשלת תאילנד.

 

לדברי גייטס, מיקרוסופט שוקדת על פיתוח מוצרים שיהפכו את האינטרנט לקל יותר לשימוש. "החברה הקוּלית ביותר כיום במונחים של חדשנות היא גוגל, שפיתחה מנוע חיפוש טוב מאוד", אמר גייטס לקהל של מנהלים ותלמידים. "אני חושב שנפתיע את גוגל ונראה להם שאנחנו יכולים לפתח מנוע חיפוש טוב כמו גוגל או אף טוב יותר. הצרכנים רק ירוויחו מהתחרות".

 

בחודש נובמבר דיווח כתב העת "ניו סיאנטיסט", כי מנוע החיפוש החדש של מיקרוסופט, המצוי עדיין תחת פיתוח, הדביק את הפער הטכנולוגי מול גוגל במסגרת ניסוי סגור. מומחי התוכנה של מיקרוסופט העניקו ל-MSN Search ציונים טובים יותר מול גוגל בהקשר של אחזור מהיר של מידע, איכות התוצאות, היכולת להבין בקשות חיפוש בשפה טבעית וכיוונון של התוצאות.

 

גייטס הזכיר כי הרבה "מתחרים טובים" קראו תגר על מיקרוסופט בעבר ואולי התכוון לרמוז בכך על מקומם של אותם מתחרים כיום, וציין כי החברה אינה רק מחקה גופים מסחריים אחרים אלא גם יוצרת שווקים חדשים מהייסוד, למשל, בתחום מחשבי הלוח (טאבלט) הניידים.

 

שיתוף פעולה הדוק עם תאילנד

 

גייטס הכריז בשבוע שעבר על כוונת מיקרוסופט להשקיע יותר מ-4.5 מיליון דולר בפרויקטים חינוכיים, מסחריים וטכנולוגיים בתאילנד. הממשלה התאית משתפת פעולה עם מיקרוסופט בפיתוח Thailand.net, פרויקט חינוך ארוך טווח המיועד להכשיר מפתחי רשת, לחזק את תעשיית התוכנה המקומית ולקדם בכל העולם את שירותי הרשת המפותחים בתאילנד. אתר האינטרנט יושק בחודש אוגוסט.

 

כמו כן, מיקרוסופט הכריזה כי תפעל ביחד עם הממשלה כדי לשפר את כישורי המחשב של תלמידי התיכון, תכשיר מורים בתחום המחשב ותצייד את בתי הספר בציוד המתאים. נוסף על כך, בשבוע שעבר הוכרז על "שער לתאילנד" (Thailand Gateway), תוכנית לשדרוג שירותיה ממשל הזמין של הממשלה.

 

בשנה שעברה, הפכה תאילנד למדינה הראשונה שהחלה למכור את Windows XP Starter Edition, גירסה זולה של מערכת ההפעלה Windows XP, המותקנת על מחשבים זולים במיוחד. בעקבות הצלחת התוכנית בתאילנד, מיקרוסופט סיכמה על 20 מיזמים דומים במדינות ברחבי העולם, על פי גיייטס.

 

אחת התקוות הייתה כי הוזלת מחירי התוכנה תסייע לצמצום פיראטיות התוכנה הגואה בתאילנד. גייטס שיבח את עמדת הממשלה התאית בנוגע לקניין רוחני וציין כי ניכרת ירידה מסוימת בשיעור הפיראטיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיפוש של MSN. האם יגבר על גוגל?
מומלצים