שתף קטע נבחר

רשות ההגבלים עלתה בדירוג הבינלאומי

כתב העת הכלכלי הבינלאומי לענייני תחרות, מציין בסקירתו השנתית כי ביצועיה של רשות ההגבלים העסקיים הישראלית השתפרו בעקביות ב-5 השנים האחרונות

כתב העת הבינלאומי לענייני תחרות, ה- Global Competition Review מציין בסקירתו השנתית כי רשות ההגבלים העסקיים הישראלית משפרת את ביצועיה ב-5 השנים האחרונות באופן עקבי.

 

רשות ההגבלים העסקיים הישראלית עלתה בדירוג שקובע המגזין לשלושה כוכבים. מדובר בשיפור של רבע כוכב לעומת אשתקד. דירוג זה ממקם את הרשות הישראלית בשורה אחת עם רשויות כמו זו של אוסטריה, שוויץ ויפן.

 

במגזין נכתב, כי ניכר שיפור של 10% באפקטיביות של פעילות הרשות במשך 5 השנים האחרונות. הדירוג המקסימלי הוא 5 כוכבים, אך המגזין לא העניק את הציון הזה לשום רשות להגבלים עסקיים.

 

בדירוג שערך המגזין, דורגה הרשות הישראלית במקום ה- 25 מתוך 36 רשויות להגבלים עסקיים. אשתקד, כאמור, היא דורגה במקום ה- 24 מתוך 27 רשויות. את שני המקומות הראשונים בדירוג תופסות הרשויות האמריקניות לשמירה על התחרות, ואת המקום השלישי תופסת רשות התחרות הבריטית.

 

הסקר הנערך על סמך תשובות מהסקטור הפרטי, הנמצא במגע מול רשות ההגבלים העסקיים.

 

התחום העיקרי בו חל השיפור בישראל, לפי הכתוב במגזין, הוא תחום המיזוגים. המגזין מציין כי חל שיפור מיוחד בנוגע לשמירה על לוחות זמנים בקבלת החלטות.

 

ברשות ההגבלים העסקיים מייחסים את השיפור, בין היתר, לרפורמה שערכה הרשות לאחרונה בתחום המיזוגים, שבמסגרתה הושקו טפסי דיווח חדשים ומקוצרים לעסקאות מיזוג. בבדיקה שערכה הרשות עצמה נמצא כי מאז השקת הטפסים החדשים, הגישו מחצית מהעסקים שהתמגזו את הודעות המיזוג שלהם במתכונת המקוצרת.

 

כמו כן, מציין המגזין, רשות ההגבלים הישראלית מבצעת חיפושים רבים אחרי קרטלים, הזוכים לפרסום רב, אך בפועל היו לכך רק תוצאות מעטות. עם זאת, מציין המגזין כי רשות ההגבלים הישראלית היא היחידה, מלבד ארה"ב, שהצליחה עד היום להכניס עברייני קרטלים לכלא למאסר בפועל.

 

"מדובר בסקר המשקף את דעת הסקטור הפרטי-העסקי, המקבל מאתנו שירותים, ואנו רואים בתוצאות הסקר משוב לגבי יעילות ומקצועיות השירות שאנו מספקים", אומר הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום: שיפור בטיפול במיזוגים"
צילום: ישראל הדרי
מומלצים