שתף קטע נבחר

יוני: ירידה בייבוא מוצרי אלקטרוניקה

בחודש שעבר נרשם גידול של 8% בערך הייבוא לעומת החודש המקביל אשתקד, והוא הסתכם ב-2.8 מיליארד דולר. עלייה מתונה נרשמה בייבוא "מוצרים לבנים", וגידול של 9% נרשם בייבוא מכוניות נוסעים

בחודש יוני 2005 הסתכם ערך הייבוא לישראל ב-2.8 מיליארד דולר, גידול של 8% לעומת יוני 2004. עלייה מתונה נרשמה בייבוא חלק מהמוצרים בני הקיימא, ובייבוא מוצרי אלקטרוניקה חלה ביוני ירידה לעומת אשתקד. 

 

על פי נתוני רשות המסים, בייבוא מכוניות נוסעים נרשם גידול של 9% לעומת יוני אשתקד, והייבוא הסתכם ב-14.2 אלף כלי רכב לעומת 13 אלף כלי רכב במאי. הכנסות מס קנייה מייבוא המכוניות ביוני הסתכמו ב-630 מיליון שקל, לעומת 550 מיליון שקל בתקופה

המקבילה אשתקד.

 

במחצית הראשונה של 2005 יובאו כ-65 אלף מכוניות נוסעים, ירידה של 1.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בתקופה האמורה יובאו 8,000 מכוניות מסחריות, גידול של 51% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

יבוא המקררים ירד ביוני 2005 בכאחוז לעומת יוני אשתקד. בייבוא מייבשי כביסה, מכונות כביסה ומדיחי כלים נרשמה עלייה מתונה בייבוא ביחס ליוני אשתקד. בייבוא מכשירי DVD חלה ירידה של 4% ביוני לעומת אשתקד, בייבוא מכשירי וידיאו חלה ירידה של 33%, ובייבוא טלוויזיות חלה ירידה של כ-19% לעומת אשתקד.

 

ערך הייבוא של אלקטרוניקה בידורית הסתכם ביוני בכ-22 מיליון דולר, ירידה של 16% לעומת יוני אשתקד. בערך הייבוא של "מוצרים לבנים" (מקררים וכדומה) נרשם גידול של כ-5% לעומת אשתקד, והוא הסתכם ב-17 מיליון דולר. ייבוא הסיגריות עלה ביוני ב-3% לעומת אשתקד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גו קוט
גידול בייבוא מכוניות נוסעים
צילום: גו קוט
מומלצים