שתף קטע נבחר

גור שלף: "אני מקווה שדייויד יחזור"

נבחרת ישראל ערכה אימון כושר ראשון לקראת משחקי העלייה לאליפות אירופה, ללא המאמן המתפטר דייויד בלאט. גם לאחר פגישה בין בלאט לשמעון מזרחי עדיין אין פתרון לסוגיית המאמן. השחקנים עדיין מקווים כי בלאט יחזור בו

באיגוד הכדורסל היו טרודים במהלך כל היום (א') בניסיון לפתור את התסבוכת אליה נכנסו בנושא מאמן נבחרת ישראל. עיקר המאמץ הופנה לנסיונות להחזיר את דייויד בלאט לתפקיד, אך בשלב זה, גם אחרי פגישה של המאמן המתפטר עם ממלא מקום יו"ר האיגוד, שמעון מזרחי, עדיין לא נמצאה הדרך להחזירו למשרה הבכירה של הכדורסל הישראלי. על בלאט מופעל לחץ כבד לחזור בו מהחלטתו, ולטענת ראשי האיגוד הוא אמר לתת תשובה סופית - הערב. 

 

בינתיים, התכנסו אחר הצהריים השחקנים לאימון ראשון במכון וינגייט שהיה בעיקרו אימון משקולות ואתלטיקה ובהחלט היה אפשר לראות שלצד השמחה על הפגישה המחודשת, קיימת אי ודאות לגבי עתיד הנבחרת. בשלב זה, הוחלט שאימוני

 הכדורסל יידחו וביום שלישי שוב יתקיים אימון משקולות ואתלטיקה.  

 

ארז אדלשטיין ומוטי דניאל, עדיין על תקן עוזרי מאמן הנבחרת, הגיעו כדי להיפגש עם השחקנים ולחזות בהם אך סירבו לדבר וגם מהם אי אפשר היה להבין האם הם מתכוונים להישאר או ללכת. בעיקר מדובר באדלשטיין, שהוא המועמד המוביל לקבל את משרת האימון במידה ובלאט לא יחזור בו מהתפטרותו.

 

אצל השחקנים, התקווה לראות את בלאט שב לנבחרת גדולה מאוד והם מאמינים שהדבר אפשרי. חלקם אף דיברו עמו וניסו לשכנע לחזור בו, אך כאמור עדיין ללא הצלחה.

 

הקפטן לשעבר, גור שלף, שחוזר לנבחרת אחרי הפסקה, אמר הערב: "זאת לא סיטואציה אידיאלית, אבל אני מקווה שזה עוד יסתדר ודייויד יחזור. אני חושב שכל השחקנים והצוות המקצועי רוצים לראות אותו חזרה וחשוב לנו שהוא יהיה איתנו. זו לא דרך להתחיל הכנה של משימה כל כך חשובה, אבל נקווה שנצליח לצאת לדרך חדשה. הופתעתי מאוד כששמעתי על כל מה שקורה מהתקשורת וזה לא היה נעים לשמוע. אנחנו מתעכבים קצת בתחילת ההכנות, אבל האופי של השחקנים שנמצאים פה יגבר על הכל. מבחינתי כיף גדול לחזור, יש פה אנשים מדהימים ונקווה שזה גם יוביל להצלחה מקצועית".

 

עמית תמיר, שביקש להשתחרר מהנבחרת על מנת להגיע למחנות ה-NBA, לא הגיע, אך צפוי להצטרף בשבוע הבא. שחקן נוסף שלא התאמן הוא ליאור ליובין, שסובל מפגיעה בשרירי הבטן וצפוי להצטרף מאוחר יותר. גם ליובין התייחס לנושא המאמן: "זו לא צורה להתחיל ככה, ונקווה שהדברים יסתדרו מהר ודייויד יחזור.

 

"תמיד אהבנו אותו ואנחנו עומדים מאחוריו ומחכים בינתיים להתפתחויות. מבחינתו הוא עדיין המאמן ואני מאמין שעוד אפשר לתקן את מה שקרה למרות שזה מפריע. נקווה שלא יהיה נזק גדול יותר. הפתרון האידיאלי מבחינתי הוא כמובן שדייויד יחזור לאמן".

 

הסנטר ארז מרקוביץ': "זה מצב מוזר שדבר כזה קורה יומיים לפני תחילת האימונים. אני מקווה שיימצא הפתרון להחזיר את דייויד, יש משחקים חשובים לפנינו ואני מבטיח שנגיע אליהם בטירוף, אבל ברור שהמצב הזה לא מוסיף לאף אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
בלאט, עדיין אין פתרון
צילום: גבי מנשה
צילום: יועד כהן
משה מזרחי באימון הנבחרת
צילום: יועד כהן
מומלצים