שתף קטע נבחר

ניו יורק: נערים רצחו בן 15 בשביל ה-iPod

למקרי השוד הרבים של נגן ה-mp3 של אפל מצטרף עתה הרצח של כריסטופר רוז. על החטא של שאילת iPod מחבר הוא שילם בשתי דקירות קטלניות בחזהו

ה-iPod, נגן ה-mp3 של חברת "אפל", הפך כבר מזמן לסמל סטטוס ברחבי העולם ולחלומם הרטוב של חובבי מוזיקה צעירים ומבוגרים כאחד. מתברר שזוג נערים מניו-יורק היו מוכנים ללכת רחוק מאוד כדי להשיג לעצמם אחד. הם נעצרו אמש (א') בחשד שרצחו נער בן 15 כדי לגנוב ממנו את הנגן שהחזיק ברשותו.

 

בליל יום שבת ניגשה חבורת נערים לכריסטופר רוז בן ה-15 כשזה טייל עם שלושה מחבריו בברוקלין. הנערים דרשו את נגן ה-mp3 ששאל רוז מאחד מחבריו ומשסירב לתת להם אותו, אחד מהם דקר אותו פעמיים בחזהו ותקף את חבריו. התוקפים מיהרו להימלט מהמקום כשבידם השלל: האייפוד ותיק הגב של רוז. השוטרים הצליחו לאתר שניים מהנערים, ויוגשו נגדם אישומים בגין רצח, שוד ואחזקת נשק.

 

הוריו של רוז סיפרו כי מאז כיתה ד' הוא נהג לבלות את שנת הלימודים אצל אביו, במדינת פנסילבניה. "רצינו שהוא ילמד שם כדי שהוא לא יהיה מעורב במעשים מהסוג הזה", אמר האב. "הבן דוד שלי נרצח בגלל אייפוד מטופש", אמרה בת דודתו של כריסטופר, קורינה גלאנוויל בת ה-21.

 

פשיעה המונעת מתאווה לאחוז במכשיר הלבן כבר מזמן אינה דבר חדש בניו-יורק. המשטרה דיווחה בחודש אפריל כי העלייה בשיעור הפשיעה ברכבת התחתית מתחילת השנה נובעת כמעט לחלוטין מגניבות מכשירים דיגיטליים - בעיקר iPod. הרשויות מעריכות שהשודדים לרוב ממשיכים להחזיק במכשירים לשימושם האישי ולא מנסים למכור אותם. אילו הם היו טורחים לקנות אותו בחנויות, הנזק לכיסם היה נע בין 100 ל-500 דולר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מתים" להשיג אייפוד
צילום: גלית קוסובסקי
מוכנים אפילו להרוג (אילוסטרציה)
צילום: גלית קוסובסקי
מומלצים