שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  "הנהג הרג לי את הילדות, צריכה לקום צעקה"

  כך אומרת ל-ynet אורנית רוזנפלד, שבנותיה דקל ולוטם נהרגו לפני שנה בתאונה כשהן בנות שבע ועשר. השופט רוזן קבע הבוקר בהכרעת הדין כי הנהג יוסף שלום אמנם עבר ב"אדום" אך זיכה אותו מעבירת הריגה. אורנית בתגובה: "השופט לא ראה מול עיניו את הילדות שלי וקנה את התירוצים של הנהג. אני מקווה שתקום צעקה במדינה על ההרשעה ובסופו של דבר הנהג יורשע"

  "בעלי אריק ואני מאוד כועסים על השופט. הוא ידע וזה הוכח בבית משפט שהנהג עבר באור אדום, ו'קנה' את התירוצים של הנהג". כך אומרת הבוקר (יום ב') ל-ynet אורנית רוזנפלד שאיבדה את שתי בנותיה בתאונה בכפר יונה לפני שנה.

   

  השופט דוד רוזן קבע הבוקר בהכרעת הדין כי הנהג, יוסף שלום, נהג במהירות גבוהה מהמותר של בין 64 ל-71 קמ"ש בכביש בו מותרת נסיעה עד 60 קמ"ש, ולא שם לב לרמזור כאשר נכנס לצומת באור אדום. השופט דחה את גרסתו של הנהג כי נכנס לצומת באור ירוק: "הנאשם התרשל בכך שלא ראה נכונה את מופע הרמזור וכתוצאה מכך גרם ברשלנותו לתאונת הדרכים הקטלנית".

   

  השופט ציין גם כי למרות שנהג במהירות גבוהה מן המותר, "לא עשה זאת הנהג בצורה משמעותית" והמהירות היא לא זו שגרמה לתאונה. בסופו של דבר זיכה השופט את הנהג מעבירת הריגה והרשיע אותו בגרימת מוות ברשלנות. 

   

  בנותיה של אורנית, דקל ולוטם נהרגו בתאונה כשהן בנות שבע ועשר. הבוקר אמרה אורנית: "אני חושבת שכל בן אדם שנוהג ויש לו ילדים צריך לכעוס על הפסיקה. גם השופט קבע שהנהג עבר באור אדום. נהג שמסיע 70 ילדים היה צריך להיות אחראי ולדאוג להחזיר את הבנות שלי הביתה ובמקום זה נכנס לצומת באור אדום, צריך להיות מורשע בהריגה ולא בגרימת מוות ברשלנות.

   

  "מה שהנהג עשה זה הריגה, זה פשע, אך השופט משום מה ריחם עליו אחרי ששמע את התירוצים העלובים של הנהג. השופט לא ראה מול עיניו את הילדות שלי שהיום אינן וקנה את התירוצים של הנהג. אני מקווה שתקום צעקה במדינה על ההרשעה והאנשים ייצאו נגדה עד שהמדינה תערער והנהג יורשע בהריגה".

   

  לדברי אורנית, היא ואריק בעלה נמנעו מללכת לדיונים בבית המשפט אך הוריו של אריק כן הגיעו לדיונים: "האמנתי במערכת הצדק, אני האמנתי שהשופט ישקול שיקולים נכונים ונורמליים. הנהג נכנס לצומת באור אדום והרג לי את הילדות וגם השופט קבע את זה וכנראה שהשופט לא מאמין בכך".

   

  נאווה ועמיצור רוזנפלד, שנכדותיהם לוטם ודקל נהרגו בתאונה, נכחו בבית המשפט וגם הם זעמו על החלטתו של השופט. לדבריהם, "כל אחד שייסע עכשיו בכביש יחשוב שמותר לו לחצות את הצומת באור אדום. לנו נגמרו החיים, יש ילד שהולך בלי יד אבל הנהג 'מסכן' - הוא עבר באור אדום והוא אפילו לא מתחרט".

   

  הסבתא אמרה כי "הנהג שיקר במצח נחושה, הוא נסע עם 70 ילדים באור אדום. איני מאמינה שהוא עשה את זה בכוונה אבל הוא הרג אותם. דמם של הילדים שלנו בראש השופט שאמר בזמן המשפט שזה יכול לקרות לכל אחד". עמיצור רוזנפלד הוסיף: "מדובר בשערורייה ממדרגה ראשונה, אני מקווה שלנהג לא יהיה רישיון נהיגה לעולם".

   

  בתאונה נהרג גם הילד אביב כץ, בן 12, ונפצעו 54, בהם חמישה קשה. מהמועצה האזורית עמק חפר, בה עבד הנהג והסיע את תלמידי המועצה, נמסר בתגובה להכרעת דין: "בית המשפט אמר את דברו ואין לנו מה להוסיף מעבר לכך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיר פרטוש
  האם אורנית (מימין)
  צילום: מאיר פרטוש
  צילום רפרודוקציה: צביקה טישלר
  לוטם ודקל. "הנהג עבר באדום, זה פשע"
  צילום רפרודוקציה: צביקה טישלר
  צילום: יריב כץ
  הנהג יוסף שלום
  צילום: יריב כץ
  מומלצים