שתף קטע נבחר

12 נערות שחסמו כבישים - שובתות רעב בכלא

הנערות, שנעצרו ביום רביעי בעת חסימות הכבישים, סירבו כבר לקבל שלוש ארוחות אתמול וארוחה היום. בשב"ס אומרים: "מדובר בפרובוקציה, שמצטרפת למעשים נוספים שלהן. הנערות האלה גם שרו שירים המשווים את שרון להיטלר, שפכו מים כדי לבזבז את כספי הציבור ואף חסמו את דלתות התאים כדי לא לאפשר לסוהרים להיכנס"

חוסמות הכבישים שובתות רעב: 12 נערות העצורות בכלא מעשיהו פתחו אתמול (א') בשביתת רעב. מדובר בנערות שנעצרו ביום רביעי שעבר בעת חסימת הכבישים, ביניהן יש שמונה שלא הזדהו עד כה.

 

הנערות סירבו אתמול לקבל את שלוש הארוחות, והבוקר לקבל את ארוחת הבוקר. בשב"ס אמרו כי "מדובר בעוד פרובוקציה של הנערות אשר מעלות דרישות שאינן מקובלות על שלטונות הכלא". בין היתר, דורשות העצורות לקבל אפשרות לשוחח בטלפון באופן חופשי, לטייל בחצר ללא הגבלת זמן, ולקבל ביקורים כל הזמן.

 

בשב"ס הבהירו כי "במיוחד לנערות שלא מזדהות לא מגיע מה שהן דורשות, אלה הטבות שכל הנערות לא עומדות עומדות בקריטריונים הנדרשים לקבלתן".

 

בשב"ס הוסיפו כי "הנערות יוצרות מהומות באגף ופרובקציות, לאחר שכתבו כתובות נאצה על ראש הממשלה שרון וההתנתקות, ישבו בחצר הטיולים ושרו שירים המשווים את שרון להיטלר, שפכו מים בחצר כדי לבזבז את כספי הציבור ואף חסמו את דלתות התאים באמצעות רהיטים כדי לא לאפשר לסוהרים להיכנס".

 

אתמול הועמדו הנערות לדין משמעתי על הכתובות ושירי הנאצה והשטנה על ידי מפקד הכלא, תת גונדר רמי עובדיה. הוחלט להטיל עליהן עונש של שלילת ביקורים, ואיסור להתקשר בטלפון.

 

בשב"ס אמרו כי "אין קשר בין העמדתן לדין משמעתי לבין שביתת הרעב בה פתחו מכיוון שהן הועמדו לדין בשעות הצהריים ואת הסירוב לקבל אוכל הן החלו בבוקר".

 

 

הנערות במעשיהו ממשיכות לקבל מוצרים בסיסיים משלטונות הכלא כמו ביגוד, מוצרי הגיינה ועוד. בשב"ס הוסיפו כי "מבחינתנו, שביתת רעב מתחילה רק אחרי 48 שעות מהסירוב הראשון לקבל אוכל וחוץ ממעט מים, אין מזון בתאים".

 

בכלא מעשיהו עצורים 55 ממתנגדי ההתנתקות מתוכם 12 נערות ששמונה מהן אינן מזדהות, עצורה אחת בוגרת, 29 נערים, מתוכם 22 שאינם מזדהים ו-13 בוגרים. בכלא דקל בדרום הארץ עצורים בסך הכל 34: 16 בוגרים ו-18 נערים שמתוכם ארבעה לא מזדהים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חסימת הכבישים (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים