שתף קטע נבחר

נעצר מפעיל אתר "הבית הלאומי"

נעצר גבר יהודי החשוד בהקמת אתר של תנועת "הבית הלאומי", שבו, על פי החשד, קראו מנהיגי התנועה לחסום כבישים ולצאת להפגנות הבלתי חוקיות

חוקרים ממפלג התשאול במשטרת ירושלים עצרו הבוקר בהתנחלות קרני שומרון

גבר יהודי החשוד בהקמת אתר אינטרנט לתנועת "הבית הלאומי".

 

על פי החשד, באתר פורסמו קריאות של מנהיגי התנועה לחסום כבישים ולצאת להפגנות בלתי חוקיות. החוקרים, שהיו מצוידים בצו חיפוש, לקחו עימם את מחשבים ודיסקים לבדיקה.

 

לטענת המשטרה החשוד סירב בתחילה לפוחת את הדלת אך בסופו של דבר נעתר לבקשת המשטרה. עוד טוענים במשטרה כי במהלך החיפוש התפרעה אשתו בבית, השליכה כיסאות, כוסות וחפצים נוספים על הרצפה כדי להקשות על מעצרו של בעלה. החשוד שומר על זכות השתיקה שוכב על הרצפה ולא משתף פעולה עם חוקריו.

 

קריאה לרדת לגוש קטיף

 

באתר "הבית הלאומי" פורסמה השבוע קריאה לגולשים לרדת לגוש קטיף בעקבות סגירתו הזמנית על ידי הצבא, תחת הכותרת "יום פקודה הגיע". בהודעה שפורסמה היום באתר, נכתב: "הבית הלאומי מחזק את ידי ויטאלי וונובוי שנעצר הבוקר על ידי משטרת המחשבות בגלל עזרתו ותמיכתו במאבק .יש לציין כי ויטאלי עסק בפעילות חוקית בלבד הקשורה למנהיגות יהודית".

 

נוסף על שימוש ברשת להפצת חומרי הסברה, האינטרנט משמש את מתנגדי ההתנתקות לצורך גיוס פעילים ותיאום פעילויות. כך גופי הימין מגייסים פעילים, מתאמים ביניהם פעילויות ומודיעים לאנשים על אירועים שמתוכננים ברחבי הארץ. האתרים המרכזיים בהקשר זה הם "הבית הלאומי" ואתר "מוקד ההסברה".

 

נוסף על כך, מתנגדי ההתנתקות מפיצים את דברם באמצעות ניוזלטרים

המופצים בדואר האלקטרוני, "עדכוני המטה המשותף " מגוש קטיף, ו"הדואר הכתום" של אתר "דעות", שאוחדו לאחרונה לניוזלטר אחד, הכולל מידע לפעילים, חומרי הסברה ופעילויות מתוכננות. ברשימת התפוצה "הדואר הכתום" רשומים למעלה מ-10,000 פעילים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשד: באתר פורסמו קריאות לא חוקיות
מומלצים