שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הפגישה על העברת בית לחם הסתיימה ללא הסכמה

  בפסגת שרון ואבו-מאזן לפני שבועיים הוחלט על העברת האחריות הביטחונית על בית לחם וקלקיליה לרשות, היום נפגשו הצדדים לתאם את ההעברה, אך לא הגיעו לסיכומים. הפלסטינים תבעו מישראל להעביר לשליטתם גם מחסומים מסביב לעיר

  מפקד חטיבת עציון, אלוף-משנה ניצן אלון, נועד היום (ב') אחר הצהריים עם מקבילו הפלסטיני ודן עמו על תיאום העברת האחריות על העיר בית לחם לידי הרשות הפלסטינית. הפגישה התקיימה במפקדת התיאום והקישור ליד המפקדה בעציון.

   

  במהלך הפגישה לא הצליחו הצדדים להגיע לכדי הסכמות אך סוכם להמשיך ולהידבר. בין היתר צפויות פגישות בדרגים בכירים יותר.

   

  על העברת בית לחם ואחריה קלקיליה לידי הרשות הוחלט בפסגת שרון-אבו מאזן לפני כשבועיים, וכעת, בהתאם להחלטת הדרג המדיני, נפגשו הצוותים לתאם את המהלך.

   

  בצה"ל מדגישים כי הדבר ייעשה תוך שמירה על כמה עקרונות, ביניהם שהאחריות הביטחונית תישאר בידי צה"ל, ושיתאפשר לצבא חופש פעולה נגד "פצצות מתקתקות". עוד מדגישים בצה"ל, כי לא יהיו סיורים משותפים, וכי פגישת תיאום משותפת תיערך פעם בשבוע.

   

  הפלסטינים תובעים מישראל להעביר, בנוסף לאחריות הביטחונית על העיר בית לחם, את השליטה במחסומים מסביב לעיר, כך שלא יווצר מצב שבו העיר נמצאת בידי הפלסטינים, אולם ממשיכה להיות מכותרת על ידי מחסומים מכל כיווניה.

   

  הפלסטינים גם דיווחו לישראלים על היערכותם הביטחונית, ובעיקר בכל הקשור לסידורי הביטחון ונשיאת הנשק בידי המבוקשים והחמושים בעיר.

   

  באזור בית לחם דיווחו הפלסטינים לאחרונה על הבנות בין חמושים ומבוקשים רבים שהסכימו להצטרף רשמית למנגנוני הביטחון הפלסטינים ולהפסיק את פעילותם בקבוצות החמושות השונות, בעיקר בגדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח.

   

  הפלסטינים מקווים כי העברה מוצלחת של בית לחם תהווה סימן להעברת ערים נוספות לידי הפלסטינים, כשהציפיות הפלסטיניות בשלב הבא הן

  לקבל לידיהם את רמאללה ואת קלקיליה.

   

  כזכור לאחרונה נחשפה חוליה של הג'יהאד האיסלמי מבית חנינא שבצפון ירושלים, שהתכוונה באמצעות שתי חגורות נפץ לבצע פיגוע בבירה. לחוליה הזאת היה קשר עם פעילים מבית לחם.

   

  שר החקלאות, ישראל כץ, מתח ביקורת על העברה הצפויה של השליטה הביטחונית בבית לחם לפלסטינים: "העברת השליטה הביטחונית תפגע קשות בביטחונם של מתיישבי גוש עציון, הנעים מידי יום על הציר לירושלים", אמר השר כץ.

   

  לדבריו, "אבו מאזן אינו עומד בהבטחתו לפרק את ארגוני הטרור, יתרה מכך ישנו תהליך של הלבנת ארגוני הטרור על נשקם לתוך מנגנוני הרשות. אם אבו מאזן לא פועל לפירוק הארגונים ולסיכול פיגועים אין לכך שום תכלית ותועלת".


  פורסם לראשונה 04/07/2005 16:28

   

  בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור-ניר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  הפגנת חמאס בבית לחם (ארכיון)
  צילום: איי פי
  מומלצים