שתף קטע נבחר

נתניהו לאיציק: "דברייך קרובים להסתה"

אתמול האשימה השרה דליה איציק את נתניהו בכך ש"בפעם הבאה שיהיה רצח ראש ממשלה, הוא לא יוכל לומר שלא ידע". היום ביבי משיב אש: "אין בפנייתך לא חברות ולא רגישות, והיא קרובה להסתה"

למרות השתיקה התקשורתית שהתעטף בה אחרי ישיבת הממשלה האחרונה, החליט היום (ב') שר האוצר, בנימין נתניהו, להשיב לשרה דליה איציק, שתקפה אותו אתמול בישיבת הממשלה בטון החריף ביותר מבין כל שרי מפלגת העבודה.

 

איציק האשימה את נתניהו בהתנהגות שעשויה להביא שוב לרצח ראש הממשלה. היא פנתה אליו: "אני אומרת לך שר האוצר, בחברות: אני לא מבינה איך אתה לא מפחד שזה יקרה עוד פעם. זה כבר קרה פעם אחת, איך אתה לא מפחד? כשאני לא יכולה לעשות משהו אני קמה ועוזבת, ביבי, לא הכל בחיים זה פוליטיקה. אם יקרה משהו לא תוכל להגיד עוד פעם שלא ידעת".

 

נתניהו במכתב התשובה עונה לאיציק כי הוא "מוותר על חברותה", מאשים אותה בהסתה ומבקש להדגיש את התנגדות שהביע לשפיכת שמן ומסמרים על הכבישים ולהתעללות בפלסטיני על ידי יהודים, כדי להסיר ספק לגבי עמדתו בנושא. 

 

וזוהי לשון המכתב:

 

גבירתי השרה,

 

בישיבת הממשלה אתמול פנית אלי בצורה "חברית ונרגשת" ואמרת לי, מתוך דאגה שמא לא יובנו עמדותיי כראוי, שיהיו מי שיתרגמו את דבריי כהכשר לאלימות או חלילה, אף ליותר מכך.

 

אין בפנייתך אלי לא חברות ולא רגישות. תוכן פנייתך אלי הוא הדבר הקרוב ביותר לתופעה בפניה את מתריעה – הסתה. העובדה שעולה בדעתך לקשור אותי ואת פעילותי הציבורית, ולו גם ברמז, לאלימות פוליטית היא חסרת שחר, חסרת אחריות ובוודאי אינה מעידה על חברות.

 

שאלת: "מדוע אני שותק?" ובכן, אני מפנה אותך לדבריי מיום חמישי האחרון במושב הסיום של כנס קיסריה בנוכחות ראש הממשלה:

 

"מותר למחות בדרכים דמוקרטיות. אבל אסור באיסור חמור להסכים לאלימות, לסרבנות, לפיזור מסמרים ושמן על הכביש שיסכנו חיי אזרחים. אסור שיהודי יקיז דמו של יהודי. אסור גם שהיהודים יעברו על כל חוקי המוסר היהודיים וינסו בחמת זעם לסקול למוות אנשים לא יהודים חסרי אונים. דווקא אנחנו, היהודים, חייבים לשמור על צלם האנוש שלנו, על ערכי הצדק והמוסר שלנו, המבדילים בינינו לבין אויבינו. מדובר במיעוט קטן ואלים שמכתים את רוב התושבים שהם שומרי חוק ושומרי מוסר".

 

מכאן ברור שעמדתי כלפי הפרות חוק מכל סוג היא חדה ונחרצת ואינה זקוקה לאישור שם גורם פוליטי כלשהו. בדברייך את מנסה למנוע מציבור שלם מלהביע את דעתו הלגיטימית ולשייכו לפעולות נפשעות של קומץ מפירי חוק.

 

תקוותי היא שהאחריות הכבדה המוטלת על כל אנשי הציבור, ובוודאי על הבכירים שבהם, תמנע ממך התבטאות אומללה נוספת מסוג זה בעתיד.

 

בברכה,

 

בנימין נתניהו 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
"לא חברות ולא רגישות"
צילום: סבסטיאן שיינר
איציק. התבטאות אומללה?
מומלצים