שתף קטע נבחר

המפכ"ל: 14 אלף שוטרים הוכשרו לפינוי

מפכ"ל המשטרה הגיע אחר הצהריים לוועדת השרים לענייני התנתקות ודיווח על התקדמות ההכנות לפינוי. לדבריו, המשטרה הכשירה למעלה מ-14 אלף שוטרים והיא מתכוונת להקים מערך חקירות מיוחד למפרי סדר. השרה לבני: בסמוך לבתי הכלא יוקמו חדרי דיונים והשופטים יגיעו אל העצורים

"הכשרנו יותר מ-14 אלף שוטרים ליישום תוכנית ההתנתקות", כך הכריז היום (ב') מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, במהלך סקירה שהעניק בוועדת השרים לענייני התנתקות. הוועדה התכנסה לדיון שבועי על התקדמות ההכנות ליישום תוכנית הפינוי.

 

 

משרדי הממשלה השונים העבירו בדיון סקירות על מצב הדברים. קראדי דיווח כי המשטרה מתכוונת לאפשר קיומם של אירועי מחאה והפגנות. זאת בתנאי שיתואמו עם המשטרה ושייערכו בהתאם לחוק. עוד הוסיף כי מערך חקירות מיוחד יטפל במפרי הסדר הציבורי, תוך שיתוף פעולה עם פרקליטות המדינה. הוא דיווח גם על הקמת מערך מילואים לתגבור כוחות המשטרה.

 

המפכ"ל קראדי ציין גם כי המשרד לביטחון פנים מתכוון להפעיל מרכז מידע שייתן מענה לשאלות אזרחים באשר לסגירת שטחים המיועדים לפינוי.

 

בדיון לקח חלק גם ראש מינהלת סל"ע, יונתן בשיא, שהציג את עבודות ועדת הזכאות ואת קצב התקדמות תשלומי הפיצויים. "נכון להיום מטופלות 400 בקשות. בנוסף מתנהל משא ומתן עם מספר קבוצות המעוניינות במעבר קהילתי ליישובים קיימים. קבוצות אלה מונות יחד כ-500 משפחות".

 

שרת המשפטים, ציפי לבני, עידכנה על תגבור מערך האכיפה. "מערכת המשפט תוגברה בשופטים נוספים כדי למזער עומסים שצפויים על המערכת בתקופת ההתנתקות", אמרה. עוד דיווחה כי "בסמוך לבתי הכלא מעשיהו ודקל יוקמו חדרי דיונים שישמשו בתי משפט לכל דבר בתקופת ההתנתקות. הדבר יאפשר לשופטים להגיע לעצורים בלי צורך בהעברת העצורים ממקום למקום. בדרך זו מערכת המשפט תתנהל בצורה יעילה יותר". מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, ציין כי הושלמו פתרונות הדיור הזמני לכל מכסת המשפחות מאזור חבל עזה וצפון השומרון.

 

גם מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך, עמירה חיים עידכנה וסיפרה כי החל שיבוץ המורים המלמדים באזורים המיועדים לפינוי במקומות חלופיים. חיים רמזה בדבריה לשיפור בשיתוף הפעולה עם המתיישבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
14 אלף שוטרים. קראדי
צילום: צפריר אביוב
צילום: אלכס קולומויסקי
לבני. השופטים ידיעו לעצורים
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
400 יפוצו, 500 יועתקו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים