שתף קטע נבחר

אלווריון מפרסמת אזהרת רווח

החברה צופה כי הכנסותיה ברבעון השני יסתכמו בין 46 ל-47 מיליון דולר, לעומת תחזיותה הקודמות שהעריכו כי ההכנסות ברבעון ינועו בטווח שבין 53 ל-58 מליון דולר. ההפסד למניה צפוי לנוע בין 6 ל-8 סנט. מנכ"ל החברה: "אנו ממשיכים לצפות כי תוצאות החציון השני של 2005 יהיו טובות יותר משל הראשון"

אחרי שחברות ליפמן ורדוור עשו זאת בשבוע שעבר, ובתגובה ירדו מניותיהן במידה ניכרת, עוד חברת היי-טק ישראלית הנסחרת בנאסד"ק ובבורסת תל אביב מפרסמת אזהרת רווח. הפעם זאת אלווריון. 

 

בהודעתה מעדכנת אלווריון את תחזיותיה לקראת תוצאות הרבעון השני של 2005. החברה צופה כי הכנסותיה ברבעון  יסתכמו בין 46 ל-47 מיליון דולר. מדובר בירידה משמעותית בהשוואה לתחזיותה הקודמות שהעריכו כי ההכנסות ברבעון השני ינועו בטווח שבין 53 ל-58 מיליון דולר.

 

החברה ציינה כי בטווח הכנסות זה, ההפסד למנייה צפוי לנוע בין 6 סנט ל-8 סנט למניה , ואילו ההפסד למנייה על בסיס פרו-פורמה בנטרול סך של כמיליון דולר בגין הפחתת נכסים בלתי מוחשיים - הטבה חשבונאית הגלומה בהענקת אופציות והוצאות חד פעמיות - צפוי לנוע בטווח בין 4 סנט ל-6 סנט למניה. זאת בניגוד לתחזיותיה הקודמות שצפו כי רווח למניה ינוע בין איזון לבין רווח של 3 סנט. 

 

"אירועים בלתי-תלויים ועיכובים בהשלמת פרויקטים"

 

מהחברה נמסר, כי עדכון התחזיות נובע מאירועים בלתי-תלויים בגין לקוחות מסוימים שלא בתחום ה-WiMAX (הנחשב  לתחום שבו אלווריון מובילה). סיבות נוספות לעדכון התחזית: עיכובים בהשלמתם של מספר פרויקטים בשל דרישות פנימיות של הלקוח וקצב התקנות איטי מהצפוי, בעיקר במספר פרויקטים בתחום הסלולר, אשר אינו מאפשר לאלווריון להכיר בהכנסות בגין מוצרים שכבר נשלחו.

 

עוד נסמר מהחברה, כי ההנחיות המקוריות לתוצאות הרבעון השני שניתנו על ידי ההנהלה בסוף הרבעון הראשון לקחו בחשבון השפעות אפשריות נמוכות כתוצאה משלב המעבר ל-WiMAX.

 

"במהלך הימים האחרונים של הרבעון, הובהר לנו בודאות, כי עיכובים הנובעים מפרויקטים בגין לקוחות מסוימים ישפיעו על תוצאותינו לרבעון השני", אמר צבי סלונימסקי, מנכ"ל אלווריון. "ההתעניינות ב-WiMAX ממשיכה לצבור מומנטום, ולמרות שההשפעה על סך ההכנסות אינה גבוהה. ההכנסות שנבעו ממכירת ה-BreezeMAX עמדו בתחזיותנו לרבעון השני".

  

סלוניסקי הוסיף: "אנו ממשיכים לצפות כי תוצאות החציון השני של 2005 יהיו טובות יותר משל הראשון. לאור עדכון התחזיות לרבעון השני, נדרש להעריך מחדש את יכולתנו לעמוד ביעד שהצבנו לעצמנו לשנה זו". 

 

אלווריון צפויה להודיע על התוצאות הסופיות לרבעון השני של 2005 ב-3 באוגוסט. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צבי סלונימסקי, מנכ"ל אלווריון
מומלצים