שתף קטע נבחר

בעוד שבועיים: גל שביתות במשק

עובדי משרד הפנים מאיימים לשבות דווקא בעיצומה של עונת הטיסות לחו"ל, והם לא לבד - 32 אלף עובדים במשק הכריזו על סכסוכי עבודה

ההסתדרות אישרה אתמול ל-32 אלף עובדים במשק להכריז על סכסוכי עבודה. המשמעות: בתוך שבועיים יוכלו לפתוח בשביתה כל עובדי משרד הפנים, התעשיות הביטחוניות, בית החולים "ביקור חולים" וחברת "אליטליה".

 

סכסוך העבודה הגדול והעיקרי שאושר אתמול הוא סכסוך עבודה של 30 אלף עובדי התעשיות הביטחוניות בישראל. בהם גם עובדי הכור הגרעיני בדימונה, עובדי מרכז גרעיני נחל שורק, עובדי משרד הביטחון, עובדי התעשייה האווירית, עובדי רפא"ל ועובדי ארגון אזרחים עובדי צה"ל.

 

הסיבה לשביתה המתקרבת: סכסוך העבודה בתע"ש בין ההנהלה לעובדים החוששים מפני פיטורים. עובדי התעשיות הביטחוניות האחרות החליטו לסייע לעובדי תע"ש במאבקם וביקשו להכריז על סכסוך עבודה גם אצלם. במילים אחרות, בעוד שבועיים, לאחר תקופת הצינון הקבועה בחוק, יוכלו העובדים להשבית את העבודה במערכת הביטחונית.

 

סכסוך עבודה אחר שאושר הוא של 1,400 עובדי משרד הפנים. העובדים טוענים כי משרד הפנים החליט באופן חד צדדי לערוך שינויים מבניים באגף מינהל האוכלוסין במשרד תוך כוונה להעביר את מתן שירותי הדרכונים ותעודות הזהות לגורמים חיצוניים. כעת יוכלו העובדים לפתוח בשביתה בעוד שבועיים, דווקא בעיצומה של עונת הנסיעות לחו"ל כאשר אזרחים רבים זקוקים לשירותי הנפקת דרכונים ותעודות זהות.

 

סכסוך שלישי שאושר הוא סכסוך עבודה של 550 עובדי בית החולים "ביקור חולים" בירושלים בעקבות החשש שלהם כי בעקבות מכירת ביה"ח ייפגעו תנאי עבודתם. סכסוך העבודה האחרון שאישרה ההסתדרות הוא של 36 העובדים הישראלים של חברת "אליטליה". העובדים חוששים מפיטורים קרובים בעקבות סגירת מחלקת המטענים של החברה בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
בעוד שבועיים: גל שביתות בשמק
צילום: ערוץ 2
מומלצים