שתף קטע נבחר

פניג'ל: "כנראה שבנין לא ימשיך בבית"ר ירושלים"

בעלי הקבוצה אמר את הדברים בעקבות נתק עם הקשר, שלא קיבל את ההצעה שהוגשה לו. אוחנה: "אני קורא לטל להתקשר אלינו כדי לחזור לקבוצה ולסגור עניין". כמאתיים אוהדים נכחו באימון הפתיחה של הקבוצה, חלקם ניסה להתעמת עם פניג'ל. פריירה סיכם לעונה הבאה

בניגוד לאלפי האוהדים ביציעי בלומפילד במשחק הראשון של הקבוצה באינטרטוטו לפני כשלושה שבועות, רק מעטים הגיעו לאימון הרשמי הראשון של בית"ר ירושלים לקראת העונה הקרובה. התבוסה 5:1 לסלובן ליברץ' בשבת האחרונה עשתה את שלה ורק כמאתיים אוהדים נכחו באימון ולא סיפקו עבודה לכוחות המשטרה שהוזמנו מבעוד מועד. ראשי בית"ר חששו כי כמות גדולה יותר של אוהדים תגיע ותפוצץ את האימון כפי שקרה פעמים רבות בעונות קודמות.

 

יו"ר בית"ר ירושלים, מאיר פניג'ל, התייחס לאחר האימון להמשך דרכם של שני שחקניה הוותיקים של הקבוצה, גבי טל בנין ועופר טלקר: "אני לא יכול לומר אם הם ישחקו בבית"ר או לא. לגבי בנין לא נפרוץ גבולות, נתנו לו הצעה והוא לא קיבל אותה אז כנראה שהוא לא ישחק בבית"ר. אני מאמין שהרכש שהבאנו עד עכשיו יספיק, אבל ימים יגידו ואני מאמין שנתמודד בצמרת העליונה". השניים לא התאמנו עם הקבוצה אך בעוד טלקר צפוי לסכם לעונה נוספת, נראה כי בנין יפתח את העונה ללא קבוצה. הבלם אינדיו פריירה סיכם את תנאיו בקבוצה לעונה הבאה ואמור לחתום על החוזה בימים הקרובים.


טל בנין. עלול למצוא עצמו ללא קבוצה (צילום - איי אף פי)

 

המאמן, אלי אוחנה, אמר בנושא בנין: "אנחנו עושים מספיק כדי שטל יהיה פה והכדור בידיים שלו. אם הוא יחליט שהוא רוצה לשחק בבית"ר ירושלים הוא ישחק כאן. אני מצפה שהוא יקבל את ההחלטה הזו וירים עוד היום טלפון. טל, טלפן אליי ואל מאיר פניג'ל ונסגור את העניינים מהר, חזור אלינו. כמובן במגבלות שהצבנו לעצמנו. אני חושב שהמגבלות יפות מאוד וגם טל יכול לומר את זה. הסכומים שהוצעו לו הם הרבה מעבר להוגנים והגונים. טל בנין אמור להיות היום השחקן הכי יקר בבית"ר ירושלים".

 

במהלך האימון קראו האוהדים בגנותם של פניג'ל ואברהם לוי והביעו מורת רוח ממצב הקבוצה לקראת העונה. חלק מהאוהדים אף התגודד סביב רכבו של פניג'ל וקילל אותו ולאחר מכן התפזרו האוהדים ללא צורך בהתערבות שוטרים. אוחנה: "כמי שצמוד למאיר ונסע איתו כמה פעמים לחו"ל בענייני הקבוצה ביחד, אני יכול להגיד שאין מישהו שעושה בשביל הקבוצה יום ולילה כמו מאיר, כולל אותי. הוא לא יושב לרגע בשקט ועושה הכל כדי לחזק את הקבוצה, כך שזו התנהגות לא מכובדת ולא יפה מצד האוהדים".

 

פניג'ל גם התייחס לסוגיית הסחבת ברישומם של שני הקונגולזים, ג'סטו טטואנה ומזואה אנסומבו, שכבר חתמו בבית"ר. השניים טרם נרשמו בהתאחדות בשל קשיים שמערימה קבוצתם בעונה הקודמת, הפועל חיפה, ושניהם לא הורשו להתאמן היום בשל דרישת ההתאחדות לכדורגל. ראשי בית"ר יפגשו ביום ה' עם נציגים מההתאחדות כדי לדון במעמדם של טטואנה ואנסומבו.

 

"ניסע לבקרה התקציבית ולהתאחדות ונראה מה קורה", אמר פניג'ל. "יש בעיה עם אנסומבו וטטואנה, אני מקווה שזה ייפתר בקרוב ובטוח שהם ישחקו בבית"ר. יש בעיה חמורה, טוענים שהיו חוזים כפולים ואני באמת לא מבין את זה. אנחנו ניגש לבקרה ונדבר עם היועץ המשפטי של ההתאחדות, משה אביבי ונקווה שנפתור את זה. עדיין מוקדם לדבר על אלטרנטיבות לאנסומבו וטטואנה ואני מאמין שלא נצטרך".

 

פניג'ל התייחס גם לשחקני רכש נוספים במועדון: "עורך הדין של תומר חליבה התקשר אלינו ונשמע מה יש לו להגיד. הוא פנה אלינו בהסכמתו של אלי זינו (יו"ר הפועל באר שבע) שבהתחלה התנגד לשחרר אותו ואמר שזינו מסכים. יש גם קשר ארגנטינאי שאנחנו במשא ומתן איתו ויחד עם חליבה אולי נביא גם את המגן הצ'כי תומס קוקאל".

 

כנהוג במקומותינו בתקופה האחרונה, התייחס פניג'ל לאווירה באימון הראשון של בית"ר ירושלים ביחס לקרנבל שנראה במגרש לזרוס חולון באימון הפתיחה של מכבי תל אביב: "גם באימון הראשון של מכבי לא הייתה חגיגה גדולה, רק לאחר מכן ושם יש התלהבות עם כל הכוכבים החדשים. אצלנו עדיין אין את זה. אבל אני מקווה שיהיה טוב".

 

אוחנה: "העונה מתחילה קשה, אחר כך יותר קל"

 

אוחנה התייחס גם הוא לבעיות שלא אפשרו לאנסומבו וטטואנה להתאמן: "אלו דברים שלא תלויים בבית"ר ירושלים. עשינו מבחינתנו את כל מה שצריך לעשות. החתמנו שני שחקנים חשובים במערך ואני בכלל לא חושב על אלטרנטיבות כי אני רוצה את שני השחקנים האלה. כשאני פותח עונה בצורה כזאת בוודאי שאני מוטרד, אבל בשנים האחרונות למדנו כבר בבית"ר ירושלים שזה מתחיל קשה, אבל הופך להיות הרבה יותר קל אחר כך".


אוחנה. היה שמח לסגל רחב יותר (צילום - ראובן שוורץ)

 

לגבי חיזוק נוסף אמר אוחנה: "נצטרך לצרף עוד שני שחקנים כדי שיהיה לנו סגל חזק, אבל גם ארבעה שחקנים זה יפה מאוד לתחילת העונה. יש התקדמות גדולה בעניין של אינדיו ואני מאמין שהדברים יסתדרו. עברנו שנים לא קלות והשאיפה היא להתקדם הלאה. המטרה היא צמרת הטבלה, להכריז על תארים יהיה קצת יומרני ואפילו קצת חצוף בשלב זה, נעשה הכל כדי להתברג ולעלות עוד מקום מהשנה שעברה וזאת תהיה הצלחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
מאיר פניג'ל
צילום: דן בלילטי
מומלצים