שתף קטע נבחר

שרון בניצנים: נעשתה פה עבודה אדירה

ראש הממשלה ביקר בפעם השלישית באזורים בהם אמורים להתיישב המתנחלים. בביקור באיזור ניצן הביע שרון התפעלות מהתקדמות העבודות ואמר שרון: "נעשתה פה עבודה אדירה, זה פשוט לא יאמן"

ראש הממשלה, אריאל שרון, שב וסייר היום (ג') בפעם השלישית באזורים המיועדים ליישוב המתנחלים. שרון עורך באזור סיורים תקופתיים כדי לעקוב אחר התקדמות העבודות, והפעם בחר גם להעביר מסר למתנחלים: העבודות מתקדמות, הזדרזו לפנות למנהלת סל"ע לקבלת פיצוי ולבחור מקום מגורים.

 

בסיור שנערך בחג השבועות באזור, צולם שרון כשהוא נוזף בויקטור בר גיל, סמנכ"ל משרד הבטחון, על אי התקדמות העבודות במקום, במעין הצגה תקשורתית. הפעם אמר שרון לבר גיל בהתיחסו לאירוע ההוא: "ויקטור, נדמה לי שעמדנו פה לפני זמן קצר ואני ככה דפקתי על המנוע ואמרתי תתחילו לעבוד, אני חושב שהתחלתם באמת לעשות, ועשיתם פה בינתיים עבודה אדירה, פשוט לא יאמן".

צילום: רויטרס

 

בר גיל השיב: "ראש הממשלה, קולך מהדהד פה בכל מטר מרובע, מה שאמרת הזיז פה מהר את העבודה. גם לגבי אישורים של הועדות המחוזיות. קולך גם יביא את הפרויקט הזה לגמר".

 

בהמשך אמר שרון כי "מתברר שלא היה צריך רק להגיד, אלא לעשות, ועשיתם באמת עבודה אדירה כאן. ברור לי שחברי כנסת גם כן מסתובבים בשטח ורואים מה שקורה. הסתכלו בעצמכם ותראו מה קורה כאן. אני, כמי שמדי כמה ימים מציץ כאן - רואה שיש כאן התקדמות ממש מיום ליום. אני בטוח שבאים לכאן הרבה אנשים, במהלך הזמן ואני בטוח שיהיו יותר".

 

יש דשא, תאורה ומזגנים

 

שרון שיבח את איכות הקרווילות, שאמורות לשמש את המתנחלים כמגורים זמניים, עד להשלמת בניית מגורי הקבע. "זה נועד לתת מגורים זמניים, למרות שכשאתה רואה את המבנה, בוא נאמר, לא היה לנו דבר כזה בתור ילדים".  עם בואו של ראש הממשלה למתחם בניצנים נמנו במקום כחמישים קרווילות, בחלקן כבר הותקנו מזגנים. בסמוך לחלקן גם נשתל דשא ותאורת הרחוב כבר פועלת.

 

"אנחנו לא מקלים ראש בקושי של התושבים שעזבו בתים אבל עושים כאן מאמץ גדול מאוד כדי שהחיים יהיו קלים ככל שניתן", הוסיף שרון.

 

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, שמעון כהן, שאירח את שרון, סיפר: "אכן נעשתה כברת דרך מאז הביקור האחרון של שרון, ההתפתחות במקום מדהימה וניתן היה לראות את השינוי שהאזור עבר לחלוטין ובהחלט ניתן היה לראות את שביעות הרצון של ראש הממשלה במהלך הסיור באזור הקראוונים, בסך הכל הוא היה מאוד מרוצה".

 

בהמשך הביקור נסעה פמליית שרון, אליה התלוותה גם מנהלת המחוז של משרד החינוך, עמירה חיים, אל היישוב ברכיה, שם נמצא בית הספר "מורשה" שאמור לקלוט כ-600 תלמידים מכל שכבות הגיל של המפונים. בשל ההיערכות הזו אמור בית הספר להוסיף עוד כמה קרוואנים ולהיערך בהתאם. "לצערנו הרב אין לנו עדיין נתונים מדוייקים והכל מבוסס על הערכות. הנהלת בית הספר עשתה מאמץ גדול בכדי להכשיר ולהתכונן לקליטת מאות תלמידים, למרות שעדיין איננו יודעים בוודאות כמה כיתות יהיו, האם יהיו אלה כיתות מעורבות וכדומה".

 

"הביקור הפעם - שונה לגמרי"

 

משם נסעו ראש הממשלה ואנשיו לאזור היישוב מבקיעים, שם הוכשרו 420 דונם לשטחים חקלאיים של המתיישבים. את עבודות הפיתוח במקום מבצעת הקרן הקיימת. שרון התעניין בגידולים הצפויים במקום ואנשי המועצה הסבירו לו כי מדובר בחממות גרניום. שרון סייר גם ביישובים הסמוכים, בהם כרמיה ועמד על עבודות הבנייה והכשרת השטחים החקלאיים.

 

"הביקור הפעם היה שונה לחלוטין וראינו שראש הממשלה די מרוצה מקצב העבודות. הוא גם אמר לי שהוא מודה לי ולאנשיי על העבודות במקום והבטיח שמעתה בכל שבוע יהיה נציג שלו, מנכ"ל משרדו או גורמים אחרים וגם הוא בעצמו יגיע לביקורים נוספים במקום בכדי לעמוד מקרוב על התקדמות העבודות", הוסיף כהן.

 

שרון התייחס במהלך הסיור גם לחסימות הכבישים ואמר: העמדה שלנו - ואלה ההנחיות שנתתי למערכת הביטחון, לשר לביטחון פנים ולמפכ"ל המשטרה - לא לאפשר את שיבוש החיים בישראל. לא לחסום כבישים ולא לפגוע במתקני תקשורת ולא לאפשר את כל המסמרים האלה. ההנחיה היא חד משמעית: לא נאפשר את שיבוש החיים כאן". 

את ביקורו האחרון באזור קיים ראש הממשלה לפני כחודש, ב-12 ביוני. שרון סקר אז את האתרים בהם צפויים מפוני גוש קטיף להשתכן ביישובים ניצן, מבקיעים וכרמייה. "העבודות מתקדמות בקצב משביע רצון עד מאוד", אמר אז. לביקור התלוו מנכ"ל לשכתו של שרון, אילן כהן, וסמנכ"ל משרד הביטחון, ויקטור בר-גיל.

 

שרון קיים את הביקור במסגרת מאמציו להילחם בקמפיין המתנחלים, הטוענים שוב ושוב כי התנהלות הממשלה מאופיינת באי-סדר וכי דבר אינו מוכן.

 

היום התקיים בכנסת דיון מיוחד של ועדת החוקה וועדת חוץ וביטחון שבו הציגה הממשלה יכולת מרשימה במוכנות להתנתקות, לפחות על הנייר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
במהלך הסיור. שרון
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
צילום: צפריר אביוב
אתרי הקרוואנים בניצן
צילום: צפריר אביוב
מומלצים