שתף קטע נבחר

טור דה פראנס: לאנס ארמסטרונג שוב בצהוב

קבוצתו של האגדה האמריקנית, דיסקאברי צ'אנל, זכתה בקטע הקבוצתי נגד השעון וניצלה נפילה דרמטית של המוביל עד כה, דייויד זבריצקי, כדי להעניק לארמסטרונג את החולצה הצהובה

המאבק על לבישת החולצה הצהובה בימים הראשונים של הטור דה פראנס אמנם לא קובע כלום לגבי הדירוג בסיומו, אך הוא טומן בחובו יוקרה שלא נמדדת בכסף, בנוסף לחשיפה גדולה שמושכת ספונסרים. היום (ג'), איבד דייויד זבריצקי האמריקני הזדמנות לעוד כמה ימים של תהילת עולם בצורה הטראגית ביותר, כשהתרסק כ-1,200 מטרים לפני קו הסיום של המירוץ הקבוצתי נגד השעון, הקטע הרביעי של הטור דה פראנס, 67.5 ק"מ בין טור לבלואה.

 

כצפוי, אמנם בנסיבות לא משמחות כל כך, השתלט לאנס ארמסטרונג על החולצה הצהובה, לאחר שקבוצתו, דיסקאברי צ'אנל, ניצחה בקטע כשסיימה אותו בזמן של 1.10:39 שעות, וקבעה שיא מדהים של כל הזמנים למהירות בקטע קבוצתי, 57.31 קמ"ש. השיא הקודם נקבע לפני 10 שנים, ועמד על 54.93 קמ"ש.


ארמסטרונג מוביל את דיסקאברי לניצחון, היום (צילום: איי אף פי)

 

קבוצתו של זבריצקי, CSC, אותה מנהל מקצועית אלוף 1996, ביארן ריס הדני, סיימה את הקטע רק שתי שניות לאט יותר מדיסקאברי, וזבריצקי המסכן הגיע חבול ומדמם לבדו אל הקו, כדקה וחצי לאחר חבריו. אגב, אם ההתרסקות היתה מתרחשת רק כ-200 מטרים קדימה, הזמן שהיה נרשם לו הוא זה של הרוכב החמישי בקבוצה, מה שהיה מספיק לזבריצקי כדי להשתוות לארמסטרונג ולשמור על ההובלה. אפשר גם לומר שללא הנפילה ייתכן וקבוצתו היתה זוכה בקטע, מאחר והיא עלתה לה בכמה שניות של השתהות. 

 

זבריצקי המסכן היה ידוע בנטייה לפחד מהתרסקויות במהירות גבוהה, לאחר שתי נפילות כאלה בשנת 2003. כעת, ספק אם יוכל בכלל להמשיך לרכב בטור השנה. מה שבטוח, לאחר הקטע היום, הוא ייזכר לשנים רבות. "חבל לי עליו, הוא רוכב צעיר ומוכשר", אמר האלוף על יריבו שנפל, "אני בטוח שהוא יחזור ללבוש את החולצה הצהובה בעתיד".

  

אתמול אמר ארמסטרונג כי קבוצתו דיסקאברי לא צפויה לנצח. מי שמכיר את האסטרטגיה של לאנס ידע כי מדובר בעיקר בניסיון להרדמת היריבים, וכך אכן היה. שוב הוכיחה הקבוצה שהיא יודעת לעשות את העבודה כמו שצריך, ואף הצליחה להגיע לקו הסיום עם כל תשעת הרוכבים, מה שסייע לה לקבוע את השיא המדהים ולהביא את לאנס למקומו הטבעי. "היה מאוד קשה, CSC רכבו בצורה מדהימה. תמיד טוב לנצח את המירוץ הקבוצתי ולהראות שאנחנו חזקים", המשיך לאנס.

 

ארמסטרונג הרוויח כמובן זמן נוסף על יריביו בדירוג הכללי, וכעת יתרונו על יאן אולריך המדורג 14 עומד על דקה ו-36 שניות. מחר ייערך בטור קטע מישורי, 183 ק"מ משאמבור למונטרז'י, בו צפויות בריחות של קבוצות קטנות מהדבוקה המרכזית. עדיין לא ברור אם דיסקאברי תרצה להשקיע מאמצים לשמירת החולצה הצהובה.

 

הדירוג הכללי לאחר הקטע:

 

1. לאנס ארמסטרונג (ארה"ב, דיסקאברי), 9.59.12 שעות

2. ג'ורג' הינקאפי (ארה"ב, דיסקאברי), פיגור של 55 שניות

3. יינס וויט (גרמניה, CSC), פיגור של דקה ו-4 שניות

4. בובי ג'וליץ' (ארה"ב, CSC), פיגור של דקה ו-7 שניות

5. חוסה לואיס רוביירה (ספרד, דיסקאברי), פיגור של דקה ו-14 שניות

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לאנס ושריל קרואו חוגגים, היום
צילום: איי פי
צילום: איי פי
זבריצקי מגיע חבול לקו, היום
צילום: איי פי
מומלצים