שתף קטע נבחר

דיסקונט: "בונוס" של 100 מיליון שקל עקב ההתנתקות

מינהלת ההתנתקות סיכמה עם הבנק על רכישת מתחם הגולף הכושל. דיסקונט כבר זכה ל-31 מיליון שקל בעסקה דומה ביישוב ניצן

בנק דיסקונט ייהנה מבונוס נוסף בעקבות תהליך ההתנתקות. לפי סיכום שהושג בין מינהלת ההתנתקות לדיסקונט, תרכוש המדינה את מתחם כפר הגולף באשקלון תמורת למעלה מ-100 מיליון שקל. בנק דיסקונט הוא הכונס של המתחם בצפון אשקלון, שנקלע לקשיים.

 

כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", המדינה רכשה 300 דונם לבניית 450 דירות ביישוב ניצן תמורת 31.5 מיליון שקל מקבוצת יזמים שנקלעו לקשיים. גם כאן הכסף יגיע לבנק דיסקונט, המלווה את הפרויקט, לכיסוי החובות.

 

כעת נהנה דיסקונט ממתחם הגולף. במשך 10 שנים מנסה עיריית אשקלון להוציא לפועל תוכניות בנייה על המתחם באשקלון - ללא הצלחה. הסיבה: היזמים המעונינים לא מוצאים את המימון הדרוש. זה התחיל בשנת 2000 עם חברת נתנאל שקד, והמשיך עם חברת רפאלי. בשני המקרים התכנון כלל הקמת שכונת יוקרה ב-300 מיליון דולר, שתכלול 30 דונם של מגרשי גולף ומלון של 350 חדרים.

 

התעניינות מצד 150 תושבי ההתנחלות ניסנית החייתה מחדש את המתחם, ומשרד השיכון מעניק לו עדיפות. לדברי מנכ"ל משרד השיכון, שמואל אבואב, זו תהיה שכונה לדוגמא, במרחק 600 מטר מהחוף.

 

לפי התכנון, במתחם ייבנו 420 וילות בנות חצי דונם למפונים מחבל עזה, על שטח של 350 דונם. במסגרת ההסכם הוחלט כי התשתית לפרויקט תבוצע על ידי משרד השיכון והחברה הכלכלית של אשקלון בהיקף של 40 מיליון שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
מרוויח מההתנתקות
צילום: עומר הכהן
צילום: אבי אלעזר
כפר הגולף נכשל (אילוסטרציה)
צילום: אבי אלעזר
מומלצים