שתף קטע נבחר

עלייה חדה במספר הבקשות לסיוע בהקמת מפעלים

מנהל מרכז ההשקעות בתמ"ת: במחצית הראשונה של השנה הוגשו 70 בקשות בהיקף של 350 מיליון דולר

עלייה חדה במספר הבקשות שהוגשו למרכז ההשקעות בתמ"ת להקמת מפעלי תעשייה חדשים. כך מסר אתמול (ג') חזי צאיג, מנהל מרכז ההשקעות, שהופיע בכנס השנתי של לשכת רואי חשבון באילת.

 

צאיג אמר כי במחצית הראשונה של 2005 הוגשו 70 בקשות למענקים להקמת מפעלים חדשים, בהיקף של 350 מיליון דולר. המספר הגדול ביותר של בקשות היה להקמת מפעלים בתחומי הפלסטיקה והמתכת. לשם השוואה, במחצית הראשונה של 2004 הוגשו 54 בקשות להקמת מפעלי תעשייה, בהיקף של 240 מיליון דולר.

 

צאיג אמר כי רוב הבקשות הוגשו ב-3 החודשים האחרונים. לדבריו, בכוונתו למסד את נושא ייצוג היזמים בתעשייה מול מרכז ההשקעות, והוא פועל בנושא בשיתוף רו"ח ראובן שיף, סגן נשיא לשכת רואי החשבון. בכוונת השניים לפרסם קריטריונים לפיהם רק אנשי מקצוע - רואי חשבון, עורכי דין ויועצים כלכליים - יוכלו לייצג מפעלים מול מרכז ההשקעות. זאת בניגוד למצב כיום, בו כל אחד יכול לעשות זאת.

 

עוד אמר צאיג כי במסגרת הרפורמה שהוא מבצע במרכז ההשקעות יחול שינוי משמעותי בסקר הכלכלי שנדרש כיום יזם להגיש למרכז השקעות. מדובר בסקרים שעורך עבור היזם הבנק לפיתוח התעשייה ושעלותם עד 100 אלף דולר. צאיג אמר כי הוא פועל לצמצום הדו"ח והיקף הבדיקות שעד כה נדרשו במסגרתו, ובכך להוזיל את עלותו.

 

רו"ח ראובן שיף, שהנחה את הפנל בו הופיע צאיג, אמר כי הרפורמה להורדת מס החברות בישראל מ-34% ל-25% פוגעת באטרקטיביות של מסלול הטבות המס של מרכז ההשקעות. זאת משום שהיא מצמצמת את הפער בין גובה מס החברות בהטבה לזה שנקבע בפועל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים