שתף קטע נבחר

אלוהים שלח אותו

דווקא במצעד הגאווה יצא המשיח מהארון. אפשר לחשוב על עוד כמה שימושים למשיחים בני זמננו

איך יכול להיות ששוב הופתענו? הרי חיכינו לו כל כך הרבה זמן, התכוננו והתפללנו. כל הסימנים המקדימים היו על הקיר - מלחמת גוג ומגוג, כאן ובעולם. ובכל זאת הוא הצליח להפתיע. גורמים יודעי דבר אומרים שלא הייתה התרעה ממוקדת על חמור לבן. אולי הוא טעה בניווט, או סתם עשה עיקוף בגלל דיווח על חסימה כתומה. אבל מי חשב שדווקא שם הוא יבחר להתגלות - במצעד הזה של ההומואים?

 

כן רבותי, למשיח יש סוף-סוף פנים ושם: קוראים לו ישי שליסל, הוא רק בן 30 ומסתבר שהיה כאן כל הזמן. אלה מכם שמתגוררים במודיעין עילית אולי זכו לעמוד לידו בתור בסופר. הרבה זמן הוא חיכה לצאת מהארון, ואיזה רגע יכול להתאים יותר ממצעד הגאווה בעיר הקודש? אז הנה, אף על פי שהתמהמה, בוא יבוא. והוא בהחלט בא. בא "לרצוח בשליחות השם, כי לא תיתכן כזאת תועבה בארץ". אתם מבינים? האלוהים עצמו, לא מלאך ולא שרף, שלח אותו לדקור הומואים. 

 

האמת, זאת לא הפעם הראשונה שאנחנו מפספסים את המשיחים שלנו, אלה שתמיד נשלחים מלמעלה כדי לגאול אותנו מייסורינו. מישהו מהסטודנטים בבר-אילן התייחס בכבוד הראוי ליגאל עמיר, שעתיד יום אחד להציל את האומה? ומה בנוגע לברוך גולדשטיין? גם שם היה איזה להט משיחי אמיתי. אבל אנחנו בשלנו, קברנו אותו כאחד האדם (הענקת כנפי הטיס לבנו לא בדיוק מפצה).

 

והיו המשיחים שזרקו על שוטרים חיתולים גדושים במעשה האל, או סתם הסתפקו בהכנת סליק נשק ליום פקודה, ככה שיהיה, אתם יודעים, אם בטעות יפגשו בדרך פלאח או ח"כ ערבי, או איזה הר-בית. מה הם קיבלו מאיתנו בתמורה? תיק פלילי במקרה הטוב, טוק-שואו פתטי במקרה הרע. איזו זכות קיום יש לאומה שכך מתייחסת למשיחיה? תסתכלו על עזה ואיראן, שם יודעים לעשות כבוד.

 

בעצם, כשחושבים על זה, היו גם משיחים חילוניים, ואפילו - השם ישמרנו - שמאלניים. אלה שהבטיחו לנו שלום מלא וכלכלה פורחת ומזרח-תיכון חדש, ולא עצרו את הקוקטיילים והחגיגות כשההבנות הופרו והדם נשפך. והיו גם משיחים בלי שום אג'נדה פוליטית או דתית, סתם תימהוניים שרצו עירומים במגרש.

 

מבולבלים? זה כל הרעיון. נסתרות הן דרכי האל, ובכל פעם הוא מפתיע אותנו מחדש. מה שמוזר בכל הסיפור זה, שדווקא ברגע האמת - המשיח נעלם, ואת מקומו תפס הפרגמטיזם. אלפיים שנה הסתכלנו לשמיים, כי משהו אחר נחשב כפירה. ואז הבנו שההוא רק מחכה שנזיז כבר את הישבן. אז הקמנו מדינה עם הרבה חזון, אבל בלי משיח. עכשיו המצאנו אותו מחדש.

 

אבל אולי זה לא כל-כך גרוע שיש משיחים בדורנו. אדרבא, תביאו כמה שיותר, זה יכול להיות פיתרון לא רע. אם אלוהים שלח מישהו לעצור דחפור בגלל קברי אבות, הוא בטח שלח גם מישהו לסלול את כביש 6. אם אחד צווה לשים ראש חזיר במסגד, לאחר הייתה בלילה הארה - מעצר מנהלי. יש מי שנשלח להתנחל בארץ-ישראל, ואת חברו שלח הבורא - אם לא הבוחר - לעקור. ומול ישי שליסל, משיח בן-דוד בכבודו ובעצמו, הציב ריבונו של עולם גבר-גבר, יד ביד, בשם השם.

 

גיא רונן, עורך ב-ynet

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לא תיתכן תועבה בארץ: ישי שליסל
צילום: רויטרס
מומלצים