שתף קטע נבחר

מושבים ורפתנים ממשיכים להאבק בהנפקת תנובה

הוציאו מכתב המעלה שורה של פגמים בהליך השינוי המבני של תנובה בו הם מעלים חשש כי הנהלת תנובה תקבל אופציות והטבות בהליך ההפרטה על חשבונם ומאיימים בהגשת תביעה כנגד החברה

המושבים באר טוביה, בית לחם הגלילית ועזריקם, וקבוצת רפתנים ממשיכים במאבק נגד הנפקת תנובה. במכתב ששלח אתמול (ג') בא כוחם, עו"ד ירון סהר, ליו"ר תנובה, נפתלי בן-סירה, ולהנהלה, נטען כי הרפתנים והמושבים השיתופיים לא קיבלו את מלוא המידע, לו היו זכאים כחברי הנהלה, בטרם ההנפקה.   

 

לטענתם, המידע שנדרש בין היתר לטובת ייעוץ בנושא מימון, לא הועבר אליהם, ונתונים בסיסיים ביותר, כמו הערכת השווי של תנובה, נתגלו להם מפרסומים בעיתונות.

 

עו"ד סהר מציין כי מנכ"ל תנובה, אריק רייכמן, ציין בראיון עיתונאי כי הערכת השווי שערך רו"ח יצחק סווארי לתנובה נעה בין 3.5 ל- 5.3 מיליארד שקל. אך סווארי ציין יומיים לאחר מכן, כי אין לתנובה הערכת שווי וכי הוא הסתמך על הערכותיו של רייכמן עצמו.

 

עוד טוענים המושבים והרפתנים, כי נושא ההנפקה של תנובה, כחלופה להכנסת משקיע אסטרטגי או משקיע הוני, הועלה לראשונה רק כשעה לפני כינוס מועצת החברה באפריל השנה, וזאת באופן עמום בלבד, תוך התחייבות לחשוף לראשונה את הפרטים רק ב-22 ביוני השנה.

 

"ההנפקה לא אושרה על  ההנהלה, או על המועצה", טוען עו"ד סהר. "בנסיבות אלו מתיימרת הנהלת תנובה למנוע את הליך הבדיקה הסדור, מדירקטורים מסוימים, הליך שגם אם יערך - ייתכן כי רק יגן עליהם, בעתיד".

 

במכתב, מזהירים הרפתנים מהתנהלות של הליך ההפרטה של תנובה בדומה להפרטות של שיכון עובדים, סולל בונה, והריבוע הכחול שהיו מלוות בקבלת אופציות והטבות לחברי ההנהלה על חשבון אובדן זכויות של הבעלים ושחיקתן. 

 

במכתב להנהלת תנובה מבקש עו"ד סהר כי תבהיר לכל הפורומים של מקבלי ההחלטות, אם בדעתם לקבל אופציות או הטבות אחרות, בגין מהלך ההפרטה, ואם צדדים שלישיים כלשהם - הציעו או הבטיחו להם זאת.

 

כמו כן דורש לאפשר לדירקטורים את היכולת לבחור במשרד כלכלן מוביל, לטעמם, שיתן להם חוות דעת באשר לאלטרנטיבות למיתווה ההפרטה, ולדרך הראויה להנפקה, וכן לוודא כי תנובה תישא בכל ההוצאות הכרוכות. עו"ד סהר מציין, כי אם תענה בקשתם, הם יפנו לבית המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
רייכמן: שווי תנובה עד 5.3 מיליארד שקל
צילום: חן מיקא
מומלצים