שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נדחתה בקשת ח"כ פינקלשטיין לאסור הפצת "הקוד הכחול"

  פינקלשטיין דרשה איסור הפצה ופתיחת חקירה פלילית נגד מחברו בטענה כי כי הוא מסית. היועה"מ לממשלה: לא ראוי לטפל בזה במישור הפלילי

  לפני מספר חודשים יצא לאור ספרו של צביקה עמית "קוד כחול", שמצייר עלילה לכאורה דמיונית על רקע תהליך ההתנתקות ובה בכירים במועצת יש"ע ביחד עם קציני צבא ואישים פוליטיים מהמפד"ל, מתכננים ומבצעים הפיכה צבאית בישראל. צאת הספר לווה בכותרות מרעישות בעיתונים, אליהן הגיב, בין היתר, גם ראש המוסד לשעבר, דני יתום, שאמר שהתסריט שהובא בספר אינו מופרך מיסודו.

   

  בעקבות הדברים הגישה ח"כ גילה פינקלשטיין מהמפד"ל פניה ליועה"מ לממשלה, מני מזוז, בה דרשה ממנו לאסור על הפצת הספר, ולהורות במקביל על פתיחת חקירה פלילית נגד מחברו על רקע של הסתה והוצאת דיבתו של ציבור שלם.

  השבוע, כך לדברי מחבר הספר, פנה אליו שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה, שהעביר את דבר היועה"מ לממשלה שדחה את פנייתה של ח"כ פינקלשטיין. לדברי ניצן: "אף שהביקורת על הספר יכולה שתשמע ותתברר במסגרת השיח הציבורי, הרי שהנושא אינו מתאים או ראוי לטיפול במישור הפלילי".

   

  עמית עצמו אמר: "הדרישה של פינקלשטיין חמורה והיענות לה תפגע ביסודות חופש הדיבור ותחזיר את המדינה לימי הביניים. מן הראוי שח"כ ומנהיגים אחרים של הציבור הדתי-לאומי ירסנו הלכי רוח אלה במקום לנסות לחסום פיות של מי שמצביע על התופעה המסוכנת הזו".

   

  ח"כ פינקלשטיין אמרה בתגובה ל-ynet: "בכוונתנו לקיים חשיבה מחודשת איך ומה לעשות עם ההחלטה. ברור מאליו שאין לנו כוונה להרים ידיים, ואם נידרש, נבדוק אפשרות לפנות לערכאות משפטיות אחרות. התרומה של הציבור הדתי-לאומי למדינת ישראל היא ללא תקדים, ואנחנו לא יכולים לעמוד מנגד ולהתעלם מההשמצות הפרועות הללו. הספר גורם ליחס עוין כלפי חברים בציבור שלנו ומשמיץ בין היתר קצינים שבאים משורותינו, למרות מסירותם האינסופית למדינה. לא ייתכן שבמקום להעריך אנשי אידיאלים, כותבים עליהם שהם יגרמו למרידה צבאית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אתר הכנסת
  פינקלשטיין. לא נרים ידיים
  צילום: אתר הכנסת
  לאתר ההטבות
  מומלצים