שתף קטע נבחר

סקירה: שלט רחוק אוניברסלי "פרונטו RU980" של פיליפס

הדגם החדש בסדרת השלטים של פיליפס הוא מוצר גמיש, עתיר יכולות ומוצלח למדי, התומך במגוון רחב של עיצובים, וכולל תכונות מתקדמות

כאשר רכשנו את מערכת הקולנוע הביתית הראשונה שלנו, הבנו כי ללא שלט רחוק ראוי לשמו, לא נוכל להפיק ממנה את חוויית השימוש המלאה. באותה תקופה, שלטים אוניברסליים פרימיטיביים היו נפוצים ביותר, אך הם לא ענו על הדרישות הבסיסיות שהיו לנו.

 

מיקרוסופט הודיעה אז שבכוונתה לשתף פעולה עם חברת Harmon/Kardon, ולהוציא את אחד משלטי ה-LCD הראשונים בשוק, במקביל לשלט ה-Pronto של פיליפס. השלט של מיקרוסופט היה גדול יותר, וכלל גם גלגל שליטה (Jog Wheel), שאיפשר לדפדף בין ערוצים. הרעיון מצא חן בעינינו, אולם די מהר מאסנו בשלט, וכשמכרנו את המערכת - השלט הלך איתה.

 

הפעם ערכנו חיפוש יותר מעמיק, והחלטנו לרכוש את הגירסה השניה של ה-Pronto, דגם TSU2000. השקענו לא מעט בעיצוב, וכאשר ה-TSU2000 שבק (לאחר שהילד העיף אותו פעם אחר פעם על הרצפה), רכשנו גירסה מתקדמת יותר שלו - מרנץ RC5200 הנפלא.

 

מגוון פונקציות

 

כשגם זה שבק חיים לאחר תאונה מצערת (שגם בה היה מעורב הילד) - נפל הפור על הגירסה המתקדמת ביותר בסדרת הפרונטו עד כה: דגם RU980. שלט זה שייך לסדרה החדשה של השלטים של פיליפס, שעוצבו בדומה לשלטי המרנץ של הדור הקודם (מרנץ היתה שייכת לפיליפס באותה תקופה).

 

השלט מורכב ממסך LCD צבעוני וגדול (ברזולוציה של 240X320) ושייך למשפחת NG ("הדור הבא"), המאפשרים פונקציות רבות, שבעבר הוגבלו לסדרה מסוימת, ולא נכללו באותו השלט.

 

החיבור למחשב קל ביותר: מורידים תוכנה מהאינטרנט, מחברים את חיבור ה-USB, וזהו - ניתן לתכנת את המכשיר. השלט תומך בתכנות ללא מחשב על ידי תוכנה שמתחקרת אתכם לגבי זהות היצרן של כל אחד מרכיבי המערכת. המכשיר מגיע עם עיצוב גרפי בסיסי אך אטרקטיבי של פיליפס, וכמובן שניתן לשפרו באופן משמעותי.

באדיבות מרטין סבג hometheater.co.il

  

התוכנה של השלט תומכת בהתאמה אישית של העיצוב. ניתן להשתמש בכל גרפיקה, בדרגות שקיפות שונות (כלומר, ניתן לבנות שכבות של אובייקטים עם שקיפויות שונות - או אפילו לגרום לכפתור להטיל צל על הגרפיקה שיושבת מתחתיו).

 

האפשרויות הן אין סופיות. כל כפתור פיזי (יש די הרבה כאלה) או גרפי יכול להיות משוייך לפעולות שונות, כגון קפיצה למסך אחר, הפעלת אנימציה, צליל, השהייה או שליחת קוד אינפרה אדום או RF.

 

ניתן לעצב לבד

 

עיצובים רבים ניתנים להורדה מאתר remotecentral.com (כולל עיצובים שלי מתקופות השלטים השונות), כאשר ניתן גם "ללוות" גרפיקה ממקומות שונים או מעיצובים שונים על מנת לבנות את הגרפיקה. ניתן להפעיל כחלק מפעולת השלט גם מסכי אנימציה שונים - כך שכאשר המערכת מופעלת או נסגרת - תוצג סדרת מסכים עם גרפיקות שונות.

 

אנחנו, למשל, עיצבנו מסכים של תקע נכנס לשקע תוך כדי הפעלת המערכת, ושל שקיעת השמש בעת סגירתה (לאחרונה זה עודכן לנורה שהולכת ונכבית). במערכות אחרות ראינו גם אנימציות של ספירה לאחור תוך כדי פעולות Macro ארוכות. פעולות כאלה יכולות לדאוג להדלקת מסך והרסיבר, שינוי הערוץ וכניסת הרסיבר וכן הלאה.

 

כל אלה, בשילוב עם זיכרון ענק (32 מגהבייט), וכמעט אפס תקלות - מייצרים שלט רחוק ברמה אחרת מכל מה שהכרנו עד כה. 

 

יבוא של גירסאות ישנות של CCF (עיצובי Pronto ישנים) אל המכשיר עבדו ללא כל בעיה, וגם שימוש בקודים שונים באינטרנט ובעיצובים שונים עובד באופן שקוף. כמובן שאם מצאתם עיצוב שמתאים לכם בדיוק תוכלו בקלות לעשות בו שימוש, אולם הכיף האמיתי - בעיקר למשוגעים לדבר - הוא עיצוב חדש לחלוטין ושימוש בגרפיקה משלכם.

 

העיצוב שלנו, לדוגמה, שהכנתו ארכה לא מעט זמן (לילה לבן אחד+שני ימים), יצא מוצלח ביותר, ואנחנו גאים בו ביותר. העיצוב מתאים בדיוק לדרך העבודה הקודמת שלנו (הרעיון זהה לגירסאות הקודמות של שלטי ה-Pronto הקודמים), אך השילוב עם הצבע מוציא את העיניים לכל הרואים.

 

מוצר מנצח

 

העיצוב החיצוני של המכשיר מוצלח ביותר, והוא דק וקל יותר מהשלטים הקודמים שלנו. הוא גם מזהה תנועה ומפעיל את המסך עם הרמתו.

 

המחיר רחוק מלהיות עממי, אולם, היכולת לעצב ברמה כזו נמצאת רק במערכות שליטה ובקרה של בתים חכמים, שעלותם פי 10 ויותר.

 

הסדרה כוללת גם גירסאות בשחור/לבן (עם גוונים של אפור) זולות יותר, וכן גירסאות ישנות יותר של השלטים - שאף הן מציעות יכולות עיצוב.

 

באתר של פרונטו ניתן למצוא תוכנת עריכה חדשה, וכן עדכון תוכנה לשלט עצמו, המוסיף יכולות כגון זיכרון מורחב (32 מגהבייט עבור עיצוב המשתמש), מהירות הורדה מהירה יותר (מהמחשב לשלט), תוכנת סימולציה מהירה יותר (כדי לבדוק את העיצוב על גבי המחשב לפני הורדה לשלט) וכן אפשרויות שליטה בתכונות המתקדמות יותר בשלט.

 

הסידרה החדשה של ה-9800i, שבה השלט עוצב בתבנית אופקית, כבר משתמשת בשיטות אחרות, ומאפשרת תכנות פשוט ומהיר יותר, על חשבון פגיעה מסוימת ביכולת העיצוב המושלמת. בסך הכל מדובר במוצר מנצח, שראוי לציון הגבוה ביותר. 

 

ציון:

 

יבואן: חברת טופ אודיו מהרצליה.

 

הכותב הוא מנהל שותף באתר האודיו והקולנוע הביתי hometheater.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרונטו RU980. מוצלח מאוד
באדיבות מרטין סבג hometheater.co.il
עיצובים בלתי מוגבלים
באדיבות מרטין סבג hometheater.co.il
בשיתוף אתר האודיו והקולנוע הביתי hometheater.co.il
מומלצים