שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "טלעד" תובעת את חברת האבטחה

  "טלעד" תובעת כ-123,000 שקלים בגין הנזקים שנגרמו לה במהלך ההכנות למכרז ערוץ 2. "החברה נכשלה כשלון קולוסאלי מהותי ועקבי במתן שירותי אבטחה", נכתב

  משרידי המכרז: "טלעד אולפני ירושלים" הגישה כתב הגנה ותביעה שכנגד חברת האבטחה "בנדורי בטחון בע"מ", ובעליה. הטענה: "בנדורי" לא עמדה בהתחייבויותיה לספק שירותי אבטחה ל"טלעד" במהלך ההכנות למכרז לערוץ 2. כמו כן נטען שהתביעה שהגישה "בנדורי" נגד "טלעד" בגין הפסקת ההתקשרות עמה, הינה קנטרנית ומקוממת. "טלעד" תובעת כ-123,000 שקלים בגין הנזקים שנגרמו לה, ושומרת לעצמה את הזכות להגדיל את סכום התביעה, לאחר סיום סקירת הנזקים.

   

  לקראת הגשת ההצעה של "טלעד" במכרז לשידורי ערוץ 2, שכרה הזכיינית את שירותיה של חברת האבטחה. לטענת באי כוחה של "טלעד", חברת "בנדורי" נכשלה כשלון חרוץ במשימה, ובין יתר המחדלים שביצעה הפגינה חוסר ידע בנושאי מחשבים, לא התקינה אמצעי ביטחון ובקרה ואפילו לא טרחה לחבר את המצלמות הגלויות שהתקינה למערכת הקלטה, כדי לשמור תיעוד של המתרחש בתחומי החברה.

   

  מחדל באבטחה ב"טלעד" התגלה, כזכור, בתחילת ינואר, אז התפרסם בעיתון "הארץ" מסמך פנימי שכתב אילן דה פריס, מחברת "גשם תקשורת", האחראית על הפקת מספר תוכניות של הזכיינית, למנכ"ל "טלעד" דאז, דורית ענבר. במכתבו מביע דה פריס, שגם כתב את פרק התוכן בהצעת "טלעד", את תסכולו נוכח הזיקה המתגברת של שלושת הזכייניות ליהדות ולדת בנסיון לזכות בנקודות אצל הרשות השניה. בעקבות פרסום המכתב נשלחו עובדי החברה לבדיקת פוליגראף, וכמה אנשי אבטחה אף נחקרו במשטרה.

   

  מכתב התביעה עולה כי חברת 'בנדורי' "נכשלה כשלון קולוסאלי מהותי ועקבי במתן שירותי אבטחה... לא הדריכו את עובדי 'טלעד' בנוהלי שימוש במחשב... נתנו הנחיות כלליות ושטחיות בנושא אבטחה, בעיקר לא לדבר על המכרז במסעדות ובבתי קפה ולגרוס מסמכים... המצלמות הגלויות שהתקינו הנתבעים כלל לא חוברו למערך הקלטה... הנתבעים ביקשו במפגיע להשתתף באירועים של 'טלעד' הקשורים למכרז, אבל לא דאגו לסדרי אבטחה ראויים, אלא באו כאורחים סקרנים שנהנו להתחכך באנשי 'טלעד'".

   

  לאור המחדלים ביטלה "טלעד" לאלתר את ההסכם עם חברת האבטחה, ושכרה אחרת במקומה. במשך שבועיים שוטטו אנשי החברה החדשה במשרדי "טלעד" ללא ליווי, פשפשו במסמכים ובחנו קבצי מחשב. אנשי "בנדורי" הבחינו בקיומם ו"לא שאלו אותם לפשר מעשיהם... אלא הפגינו נוכחות דלה במתחם, ומשכבר הגיעו, נהגו כאורחים לרגע שנטו לשתות קפה וללכת". החברה החדשה, כך נטען, איששה ואימתה את מסקנותיה של "טלעד" באשר למחדלי "בנדורי". כזכור, טלעד הפסידה במכרז לאחר שהגיעה למקום הרביעי מתוך ארבעת החברות שניגשו אליו.

   

  מחברת "בנדורי" נמסר בתגובה כי "באמצע אפריל הוגשה תביעה שלנו על הפרת הסכם בוטה ופגיעה במוניטין, ונגד דורית ענבר נגד טלעד. התביעה שהוגשה כעת היא כתב הגנה ותביעה שכנגד. התביעה שהוגשה נגדם היתה על הפרת הסכם שנעשה מתוך שיקולים זרים וכדי להוריד את הכשלונות שעמדו בפתח ולזרוק על יועצי הבטחון בעניין ההדלפות. לגבי כתב התביעה יחליט בית המשפט מי צודק, חשוב לציין שעבודת הביטחון והיעוץ הבטחוני בנושא אבטחת טלעד בזמנו נעשתה בצורה טובה ויסודית, וסידורי הביטחון נעשו בצורה מושלמת. אם היו הדלפות הן נעשו על ידי עובדי טלעד. חברת בנדורי ביטחון עובדת עם גופים בינלאומים וגדולים הרבה שנים ללא טענות ובעיות עם החוק. לעומתה טלעד שכל מהלך המכרז נעשה בתקשורת וספינינג תקשורתי, עושה את זה שוב כפרפורי גסיסה אחרונים לפני הירידה מהמסך".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אורחים סקרנים שנהנו להתחכך באנשי 'טלעד'"
  לאתר ההטבות
  מומלצים