שתף קטע נבחר

אינטרנט זהב מציעה חבילות גלישה במחיר קבוע

החברה, ששינתה את שמה ל-smile, הודיעה על מעבר לחבילות גלישה מוזלות במחיר קבוע וללא כל התחייבות מצד הלקוח. מבצעים חדשים גם לנטוויז'ן ולבזק

גולשים ישראלים מתקשים לדעת כמה הם באמת משלמים על חבילות האינטרנט שלהם: ספקי האינטרנט מציעים חבילות גלישה במחיר מוזל, ש"קופץ" לאחר כמה חודשים, לעתים מבלי להודיע על כך למנויים עם תום תקופת ההתחייבות, כפי שהתרענו כאן לא פעם. נוסף על כך, הצרכנים נאלצים להתמודד עם פיצול העלות הכוללת של האינטרנט בין התשלום לספק האינטרנט לעלות התשתית (בזק, ADSL), שאף היא משתנה.

 

האם יש סיכוי לשינוי? אינטרנט זהב, ששינתה את שמה ל-smile, הודיעה על מעבר לחבילות גלישה במחיר קבוע וללא כל התחייבות מצד הלקוח. במסגרת שיטת התמחור החדשה ימכרו חבילות גלישה של 1.5 מגה ביט במחיר 49 שקל, חבילות שני מגה במחיר 59 שקל לחודש וחבילות של 750 קילוביט במחיר של 39 שקל לחודש. על פי הצהרת החברה, המחיר יישאר קבוע ולא יעלה למחיר גבוה יותר, אם כי ייתכן שירד.

 

אם ספקי אינטרנט נוספים ילכו בעקבות אינטרנט זהב, יהיה בכך צעד ברור לקראת שקיפות רבה יותר בתחום המחירים, כך שהגולשים ידעו בדיוק מי גובה יותר ומי פחות.

  

אריק אלסטר, משנה למנכ"ל smile–אינטרנט זהב, מסר כי "שיטת התמחור החדשה מבטאת את התפישה השיווקית של החברה, לפיה הלקוח צריך לקבל הצעות מחיר פשוטות וברורות וללא "הפתעות". "אנו מאמינים בצרכנות הוגנת", הוא אמר. אלה מילים מעודדות ויש לקוות כי ילוו במעשים, לא רק בתחום המחירים אלא גם ביחס למרכיבים אחרים של השירות - למשל, כיבוד בקשות של מנויים להתנתק מהשירות.

 

עם זאת, יש לציין כי הצרכנים עדיין יתמודדו עם פיצול של התשלום הכולל בין ספק האינטרנט לספקי התשתית - האחרונים עדיין יכולים להקפיץ את המחירים כרצונם לאחר תום תקופת ההתחייבות ולהכניס מרכיבים נסתרים לתשלום. בעתיד הנראה לעין, הצעות המחיר של כל חברות התקשורת עשויות להפוך ברורות אף פחות, כאשר ישלבו יחדיו בין סוגים שונים של תקשורת, כמו אינטרנט, שיחות טלפון, טלוויזיה ועוד.

 

מבצעים נוספים

 

במקביל, נטוויז'ן הודיעה על מבצע לרגל הקיץ - הכולל תקופת התחייבות למנויים חדשים - מנוי לחצי שנה לאינטרנט המהיר של 1.5 מגה ביט במחיר 39 שקלים בחודש למשך חצי שנה.

 

בזק הודיעה אתמול על מבצע למצטרפים חדשים ל-ADSL בחודשיים הקרובים - כל מצטרף יקבל מכשיר Bדיגיטל חינם. גולשים שלא מעוניינים ב-Bדיגיטל, יוכלו להצטרף ל-ADSL בהנחה של 50% בשלושת החודשים הראשונים במסלולי הגלישה של 750 קילוביט, 1.5 מגה ושני מגה ביט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים