שתף קטע נבחר

לנדאו: לקבוע פריימריז מוקדמים לראשות הליכוד

בכנס שערך חוג "דרכך-דרכנו" ברמת אביב, קרא ח"כ עוזי לנדאו, מראשי המורדים, לכנס את מרכז הליכוד כדי לקבוע פריימריז כבר בחודש ספטמבר כדי להדיח את שרון. לדבריו, "חלק מהשרים הם משוחדיו, מאוימיו ושפוטיו של שרון. מי שמנהל את המדינה בפועל זה הבן-של"

ח"כ עוזי לנדאו, מראשי המורדים בליכוד, קורא לכנס את מרכז הליכוד עוד לפני ביצוע תוכנית ההתנתקות, כדי לקבוע מועד לפריימריז לראשות התנועה. "שרון לא מייצג את המחנה הלאומי ואינו חלק ממנו. הוא מיישם את מדיניות השמאל", אמר אמש (יום ד') בכנס של חוג "דרכך-דרכנו" בתנועה שהתקיים ברמת אביב.

 

לנדאו הציע לקיים את הבחירות לראשות הליכוד כבר בחודש ספטמבר על מנת להדיח את ראש הממשלה, אריאל שרון מתפקידו כיו"ר הליכוד.

 

בכנס השתתפו כ-200 פעילי חוג "דרכך-דרכנו", המזוהה עם מתנגדי תוכנית ההתנתקות, בהם חברי מרכז מרחבי הארץ, רבים מהם ממייסדי התנועה, קשישים וותיקים. במהלך הכנס תקפו הנואמים את מדיניותו של שרון ואת תוכנית ההתנתקות. לנדאו, שהיה אחרון הדוברים, אמר כי "השרים בממשלה לא יכולים להשפיע. אם לא קוראים לך דובי או עומרי אתה לא יכול להשפיע מבפנים.

 

"חלק מהשרים הם משוחדיו, מאוימיו ושפוטיו של שרון. מי שמנהל את המדינה בפועל זה הבן-של, זה הקונסיליירי וצוות של יועצים שקונים אנשים בכסף וממנים אותם לסגני-שרים. מי שמעורב היום בתהליך קבלת ההחלטות בישראל זה פורום החווה, שכולל צוות של יועצים של ראש הממשלה".

 

קריצה לבנימין נתניהו

 

לנדאו קרא לשרי הממשלה המתנגדים להתנתקות לפרוש מהממשלה. לדבריו, "בעוד שבועיים תהיה ההזדמנות האחרונה לעצור את ההתנתקות, והשאלה הגדולה היא האם יש בין השרים מנהיג אמיתי, עם אומץ לעשות מה שנדרש".

 

בדברים אלו כיוון לנדאו לשר האוצר, בנימין נתניהו, שבשבועות האחרונים נרמז כי הוא מתכוון להתפטר כדי לעצור את תוכנית ההתנתקות. "בואו להתפקד לליכוד", קרא לנדאו, "חברי המרכז צריכים להתגייס ולעבוד להבאתם של אנשים חזרה לתנועה. לשרון אין מנדט להנהיג מטעמנו, ורק מי שמתפקד יוכל להשתתף בהצבעה ולהשפיע על כך שראש הממשלה הבא יהיה אדם מהמחנה הלאומי".

 

לנדאו סירב להכריז על מועמדותו לראשות התנועה, למרות הקריאות מהקהל. חברי מרכז החתימו בכינוס על עצומה הקוראת ללנדאו להכריז בהקדם על מועמדותו. הוא אמר שיכריז על מועמדותו בעיתוי המתאים, אך סירב לפרט מהו העיתוי. לנדאו הכחיש שהוא ממתין להחלטתו הסופית של בנימין נתניהו.

 

בכנס השתתפו גם חברי הכנסת יובל שטייניץ, איוב קרא ומיכאל רצון. אף אחד משרי הליכוד לא הגיע. בתחילת הכנס התפרעו כמה פעילים של חטיבת המנהיגות היהודית בליכוד וחברי "תא כתום", שחילקו פוסטרים ופלייארים עם תמונותיהם של השרים ישראל כץ, בנימין נתניהו ולימור לבנת, תחת הכותרת "שרי ההתנתקות". לבסוף הוצאו הפעילים הרועשים מהאולם.

 

ניכר היה בכנס שכוחם של המתנגדים, שכנראה הבינו שאת הקרב על עזה כבר הפסידו, נחלש והאנרגיות היו חלשות למדי. רבים מבאי הכנס היו קשישים שהצליחו אמנם למלא את האולם במלון רמת אביב בתל-אביב, אך לא הצליחו לייצר אנרגיות פוליטיות משמעותיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
רוצה בחירות. לנדאו
צילום: טל שחר
צילום: איי אף פי
נסיון להדיח את שרון
צילום: איי אף פי
מומלצים