שתף קטע נבחר

סקירת עיתונות 7 ביולי 2005

כותרות עיתונים בעולם, 7 ביולי 2005:

 

ניו-יורק טיימס

 

עיתונות תחת השפעה: שופט בית המשפט המחוזי הורה לשלוח למאסר את כתבת העיתון ניו-יורק טיימס, ג'ודית מילר, לאחר שסירבה פעם נוספת לשתף פעולה עם החקירה לגילוי המקור שהוביל לזיהוי סוכנת של ארגון הסי.איי.איי. כתב אחר, שעמד גם הוא להיכלא מאותן הסיבות, מתיו קופר ממגזין "טיים", הסכים להעיד אודות המקור שלו - זאת רק לאחר שהבהיר כי המדליף אמר לו בפירוש שהוא יכול לעשות כן.

 

השופט דחה את בקשתה של מילר ועורכי דינה לאפשר לה להיות במעצר בית והורה להכניסה לבית כלא. הכתבת מצידה אמרה לבית המשפט כי היא לא תגלה מיהו המקור שלה, לא משנה לכמה זמן תיאסר. "אם לא ניתן לסמוך על עיתונאי שישמור על סודיות המקור, העיתונאים לא יוכלו לתפקד ולא תהיה עיתונות חופשית", אמרה מילר.

 

הסאן

 

בלייר מתרגש: אמש הוכרז בסינגפור כי משחקי האולימפיאדה בשנת 2012 יתקיימו בלונדון. בעקבות ההודעה על הזכייה אמר ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר: "יש בידינו הזדמנות נהדרת לפתח את הספורט בבריטניה ולקיים אולימפיאדה פנטסטית שתשאיר מורשת ספורטיבית לעתיד".

 

בלייר סיפר שהיה שרוי במתח כה רב לקראת ההכרזה על העיר הזוכה שהחליט לצאת לטיול קצר בחוץ ולא לצפות ברגע המכריע. "לא העזתי לצפות בתהליך ההכרזה, וכנראה שטוב שכך, כי לפי מה שסיפרו לי לקח זמן רב עד שמי שהכריז על הזכייה פתח את המעטפה", אמר.

 

אסאהי שימבון (יפן)

 

אין כניסה לנגיפים: צוות חוקרים מאוניברסיטת קומאמוטו הצליח לפתח תרופה חדשה שמונעת מנגיפי איידס לחדור לתאים בגוף האדם, זאת כמעט ללא שום תופעות לוואי. בינתיים נקראת התרופה החדשה בשם הקוד AK602. החוקרים בדקו את התרופה החדשה בקרב 40 חולי איידס בארצות הברית ולאחר עשרה ימי טיפול, קטן מספר נגיפי המחלה בגופם באחוז אחד.

 

התרופות הקיימות כיום נגד נגיפי האיידס מאבדות את יעילותן לאחר כמה ימים מכיוון שהווירוס משתנה ומפתח עמידות כלפיהן. אולם, התרופה החדשה שונה מהאחרות מכיוון שהיא פועלת על התא בגוף ולא על נגיפי המחלה.

 

יו.אס.איי טודיי

 

366 יום בקופסה: זמרת הראפ ליל קים נידונה לשנה ויום מאסר, וכמו כן נקנסה בסכום של 50 אלף דולר, לאחר שבית המשפט קבע שהיא שיקרה בעדות בבית משפט בניסיון להגן על שניים מחבריה הקרובים, שהיו מעורבים באירוע ירי מחוץ לתחנת רדיו במנהטן. עונשה של הזמרת נמוך בהרבה מהעונש המקסימלי המאושר בחוק, לפיו ניתן להעניש ב-20 שנות מאסר אדם שהעיד עדות שקר.

 

ליל קים אמרה העידה בבית המשפט כי לא ראתה את חבריה, מנהלה האישי דיימון בוטלר וסוויף ג'קסון, בזירת אירוע הירי. אולם, חבר המושבעים במשפטה ראה צילומים ממצלמת הביטחון של תחנת הרדיו בה נראה בוטלר כשהוא פותח דלת לזמרת. כמו כן, בפני המושבעים הובאו עדי ראייה שהעידו כי הזמרת ושני חבריה היו יחד בזירת האירוע.

  

וושינגטון פוסט

 

המצב לא דוב: בזמן שראשי שמונה המדינות המתועשות דנים בסקוטלנד על תוכנית לבקרה על אקלים כדור הארץ, לתופעת התחממות הכוכב יש השלכות כבדות. פאנל מומחי איגוד השימור העולמי מזהירים כי דובי הקוטב, הדובים הגדולים בעולם, צפויים לקשיים חסרי תקדים בסביבת חייהם, זאת בשל שטחי הקרח הענקיים שנמסים.

 

בפגישה שערכו 40 מומחים בנושא הם הגיעו למסקנה כי יש להגדיר את זן הדובים הזה כ"פגיע", שכן מספרם עלול להצטמצם ב-30 אחוז במהלך 35 השנים הקרובות. על פי ההערכות, כיום ישנם בין 20-25 אלף דובים בקוטב הצפוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מילר. שומרת על המקור
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
בלייר. לא עמד במתח
צילום: רויטרס
קים. תשיר בתא הכלא
צילום: רויטרס
דוב לבן. בדרך למטה
צילום: רויטרס
מומלצים