שתף קטע נבחר

הסכם בין ההסתדרות לאוצר: מע"צ תפורק

הממונה על השכר במשרד האוצר חתם על הסכם עם ההסתדרות, לפיו 280 מעובדי מע"צ יפרשו ו-240 מהם יעברו לעבוד בחברה הלאומית לדרכים שתקום במקומה. ההסכם יאפשר לבצע את החלטת הממשלה מלפני שנה וחצי, על פירוק מע"צ והקמת חברה ניהול לסלילת הכבישים

הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, יובל רכלבסקי, ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עופר עיני, חתמו היום (ה') על הסכמים שיאפשרו את סגירת חברת  מע"צ והקמת החברה הלאומית לדרכים שתפעל מעתה במקומה. 

 

לפני שנה וחצי החליטה הממשלה לסגור את מע"צ ולהקים את החברה הלאומית במקומה. ההחלטה תצא לפועל כעת, לאחר שרכלבסקי ועיני חתמו על הסכמי פרישה לעובדי מע"צ ועל הסכמי העסקה לעובדים בחברה החדשה. ההסכם נחתם בתום משא ומתן אינטנסיבי וממושך בין הצדדים.

 

במסגרת ההסכמים נקבע, כי 180 מעובדי מע"צ, שעברו למשרד התחבורה, יעברו מיחידת הסמך לחברה החדשה, ו-60 עובדים נוספים יעברו ישירות ממע"צ לחברה החדשה.

 

עוד נקבע כי 280 מעובדי מע"צ יפרשו. חלקם יפוטרו ויקבלו פיצויים של יותר מ-200% וחלקם יצאו לפנסיה מוקדמת בתנאים טובים. יצויין, ש-120 מעובדי מע"צ כבר פרשו מרצון מאז שהממשלה החליטה לסגור את החברה.

 

החברה הלאומית לדרכים בישראל תעסוק בניהול העבודות בכבישים, בניגוד למע"צ שעבדה גם בביצוע. במשרד האוצר מציינים כי השינוי נעשה בהתאם לשיטות העבודה מודרניות הנהוגות בעולם המערבי.

 

החברה החדשה תעסוק בתכנון, פיתוח, אחזקה וניהול של הקמת ואחזקת הדרכים הבין עירוניות ברחבי המדינה. חלק מהפרוייקטים שתנהל החברה יבוצעו במיקור חוץ (outsourcing) בידי חברות אחרות.

 

בנוסף, תנהל החברה את הטיפול בהפקעות האדמות המתצעות לצורך סלילת כבישים, לרבות ניהול ביצוע פינויי התושבים באדמות המופקעות מאדמותיהם ותפיסת החזקות בקרקעות מופקעות.

 

החברה תפעל על פי תוכנית רב שנתית לפיתוח, תכנון הקמה ואחזקת של רשת הכבישים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההסכם נחתם בתום מו"מ אינטנסיבי
מומלצים