שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כדאי לדעת: השאלות והתשובות

  מהי תקרת התשלום למבוגרים מגיל 65? מי פטור לחלוטין מתשלומי השתתפות עצמית עבור שירותים רפואיים? והאם רשאית קופת חולים לא לקבל אתכם בשל גילכם? הרבה תשובות על שאלות חשובות

  1. לחולים כרוניים יש תקרת תשלום בהשתתפות ברכישת תרופות: 220-241 שקל, בהתאם לקופה. אם רכשתם תרופות בסכום העובר את התקרה הזאת, אתם זכאים להחזר. בררו אצל הרופא איזו מהמחלות שלכם מוגדרת כרונית.
  2. קיימת גם תקרת תשלום משפחתית להשתתפות בתשלומי הביקורים אצל הרופא. התקרה עומדת על 93-140 שקל לרבעון, בהתאם לקופה.
  3. למבוגרים מגיל 65 ומעלה ולעולים חדשים בשנתם הראשונה בארץ יש תקרת תשלום בסך 46-70 שקל לרבעון. שילמתם יותר? אתם זכאים להחזר.
  4. מבוגרים מגיל 65 ומעלה זכאים להנחה בשיעור של 50% על ההשתתפות העצמית בתשלומים רפואיים בקופה (כגון ביקורים אצל רופא וביקור במכונים הרפואיים).
  5. מבוגרים מגיל 65 ומעלה המקבלים השלמת הכנסה מביטוח לאומי, נכים המקבלים קצבה ועולים חדשים בשנתם הראשונה בארץ פטורים לחלוטין מתשלומי ההשתתפות העצמית עבור שירותים רפואיים, וזכאים להנחה של 50% על תרופות (עבור קשישים המקבלים השלמת הכנסה שמוכרים כוותיקי מלחמה, ההנחה על התרופות עומדת על 75%).
  6. לקופת החולים אין זכות להגביל את קבלתכם בגלל גיל, מחלה או מצב רפואי קודם, או להתנותו בתנאי או בתשלום כלשהו.
  7. אתם רשאים לעבור קופה פעם בשנה, ובכך, למעשה, להצביע ברגליים ולשפר את תנאי התחרות עליכם. המעבר אינ ופוגע בזכויותיכם כמבוטחים. עליכם רק לגשת לסניף רשות הדואר הסמוך לביתכם, לקבל שם טופס הודעת מעבר ולהגיש אותו לרשות הדואר שמטפלת בבקשה (העלות: 12 שקל). המעבר נכנס לתוקף בשני מועדים בשנה – באחד ביולי ובאחד בינואר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים