שתף קטע נבחר

עלו ברשת: נשים קונות מנשים

עוד אתרים נבחרים: צבא המהפכה הדבילי, פירסומות ישנות, ברית כן ולא, קריוקי לבר-מצווה, קבוצת פארש, הכל על RSS וגם: פדיחה בשיחת ועידה

שני אתרים חדשים פונים בלעדית לקהל היעד של נשים ברשת:

 

נשים קונות מנשים: כשמגיעים שבחים על פעילות תוכן מקורית ברשת - תמיד נשמח להיות הראשונים להעניק. הפעם נודדת המשאית עם הצלשים אל פתחי בית האופנה קום-איל-פו,

שהתאפיין בשנים האחרונות בפעילות מקוונת מקורית מאוד, לפעמים בלתי צפויה, אך תמיד כזו המתמקדת בהעצמת נשים. בעבר העדיפו בעלות קום איל פו לפרסם ברשת מגזין נשים מפואר ומושקע במקום קטלוג פשוט מיצירותיהן.

 

בימים אלה, אחרי שהמגזין ההוא נסגר (בעיקר בגלל עלויות תחזוקה גבוהות), הולך בית האופנה צעד אחד קדימה, ומשיק אינדקס לעסקים של נשים בלבד, שבבסיס התפיסה שלו עומדת ההנחה שיעודד נשים גולשות לרכוש פריטים מנשים, ולחבור עסקית אל נשים אחרות.

 

האינדקס נבנה בשיתוף פעולה עם שישה ארגונים להעצמת נשים, הוא כולל כ-800 עסקים קטנים של נשים, ומאפשר לכל גולשת להצטרף אליו חינם. העיצוב שלו נקי ופשוט, והאיורים החינניים הם של אורית ברגמן. שווה לעקוב אחרי היוזמה היפה הזו.

 

אסימון: פורטל חדש לנשים נושא את השם התמוה אסימון, ומציע מידע ותכנים בחמש קטיגוריות עיקריות: דעות וסיפורים אישיים, אקטואליה, שוק ההון ויזמות עסקית, תרבות ויצירה, סגנון חיים ומשפחה. האתר מפעיל קהילות ושורה של מומחיות מקצועיות מחויבות לסייע לגולשות בתחומים כמו משפט, עסקים והדרכה רוחנית. הוא מבקש למצב עצמו כבעל אוריינטציה עסקית, אם כי בשלב זה הוא עדיין מזכיר יותר מגזין עם פיצ'רים פורטליים.

 

אירוע: דבילים ברצינות 

 

אם תהיתם למי יש עדיין כוח בחום הזה של תל-אביב לארגן כל מיני מסיבות ספונטניות ואירועים שלא קשורים להתנתקות, אבל בהחלט מנותקים מכל קונטקסט - כמו מלחמת המים בכיכר רבין - זו ההזדמנות שלכם להכיר את קבוצת פארש, המנוע שמאחורי סדרת אירועי שטות חינניים במיוחד.

 

חברי פארש מציגים את עצמם כצבא המהפכה הדבילי, ומצהירים כי הם לוקחים את הדביליות בשיא הרצינות, שכן התוכנית הגדולה היא לכבוש את העולם במהלכים דביליים, ולהפוך אותו למקום הרבה יותר דבילי לחיות בו. האתר החמוד של הקבוצה המקסימה הזו, מבחורינו המצוינים באמת )וזה בלי ציניות - מדובר בחבורה איכותית ורבת קסם( מציג תמונות רבות מאירועים שונים שיזמה הקבוצה, לצד כאלה שבהם רק שיתפה פעולה עם התנועה העולמית מובייל קלאבינג אמצעות האתר ניתן להירשם להודעות על פעילות הקבוצה, ולהרחיב יותר את צבא הדבילים. בהיותנו דבילים מקצועיים, אנחנו כבר שם.

 

תינוקות: בעלי ברית

 

גונן הוא אתר שקורא לגונן על התינוקות מפני טקס ברית המילה. ארז נבון התלבט ארוכות עם רעייתו לפני שהחליטו לדחות את טקס המילה של בנם התינוק.

 

הם נתקלו בחוסר הבנה והסכמה מצד בני המשפחה ובחברים בסביבתם החילונית. נוכח התהליך שעברו יזם ארז את הקמתו של האתר הקטן גונן. האתר מרכז מידע רפואי, דתי ומשפטי, ועוסק גם בסוגיה מה עדיף: רופא או מוהל, עם או בלי הרדמה, ובכלל - עם או בלי ברית?

 

אכזריות: הולכים על ביצים

 

שימו לב לסרטון הבא: הוא אינו מיועד בשום אופן לילדים רכים, או למי שסבלם של בעלי חיים יכול לגרום לו לטראומה, אבל הוא בהחלט אמור להציג את המפלצתיות וחוסר האנושיות הבסיסית של התיעוש בענף הלול והביצים.

 

מדובר בכתבת וידאו מגמתית (לגמרי) מטעם אירגון אנונימוס הרדיקלי, שגם משודרת באתר של האירגון, אולם אין למגמתיות שלה שום רלוונטיות לאמינות של החומר המתועד. שימו לב: התמונות קשות, ומומלץ לחשוב פעמיים לפני שצופים. 

 

אינפורום: המשפחות של אקים

 

לבקשת המשתתפים נפנה את תשומת לבכם לפעילותו החשובה של פורום התמיכה למשפחות של ילדים עם פיגור שכלי, הפועל בתפוז. הפורום הוקם בידי עמיקם רז, אב לגבר בן 33 הלוקה בפיגור שכלי. מאז הקמתו משמש הפורום מעין משפחה מורחבת להורים ולאחים של מפגרים. מטבע הדברים, מתרחשים באינטראקציה בין בני המשפחות גם אירועים מרגשים במיוחד. דוגמה: לפני חודשים ספורים התפרסם סיפורו של צעיר בן 21, שגילה שיש לו אחות עם פיגור שכלי שמעולם לא ידע על קיומה, ובאמצעות חברי הפורום הצליח לאתר אותה. 

 

חנות: לבן ולנופש

 

שני אתרים חדשים שיעדם העיקרי הוא מסחרי, אך יש בהם ערך מוסף ייחודי:

 

קניון הבר-מצווה: שופ 13 הוא אתר הברקה. זוהי החנות הראשונה (ככל הידוע לנו) שקטלוג המוצרים שלה ממוקד אך ורק בצרכיהם המגוונים של בני 13 שהגיעו למצוות. ככזו, יש בה הכל: כיפות אישיות עם שם הילד, ערכות תפילין, לימוד לבר מצווה, הצעות לטיולי בר מצווה בארץ ובעולם, והרבה מוצרים למזכרת בגוון של אירוע יחצני: סוכריות עם שם הילד להשלכה על חתן השמחה, חולצות לחלוקה לאורחים, ספרי תורה מיניאטוריים ועוד. השוס של האתר הוא תוכנת קריוקי, המסייעת לילדים עם הפרעות קשב לשנן את הדרשה בקלות.

 

נופשים ברשת: נופשים הוא אינדקס חדש לצימרים, לאכסניות ולבתי מלון בארץ. הוא מצטרף לתחרות על תשומת לבו של הגולש לצד האתרים הוותיקים יותר,

אולם מדגיש את עניין ההמלצות של הגולשים בטקסט, בתמונות ובווידאו. לבעלי הצימרים יש אפשרות לעדכן און-ליין את נתוני הכרטיס שלהם, ובכך גם להציע מחירים של הרגע האחרון.

 

מדריך: איך עושה RSS

 

אלי זבולוני, מפעיל מאגר המידע הרפואי אינפומד, הוסיף לאתר שלו אופציה לקבלת מידע חדש בטכנולוגיית RSS. מאחר שרק מעטים מבין הגולשים אכן מבינים במה מדובר וכיצד ניתן ליהנות מהיתרונות הגדולים של הפיצ'ר הזה, פירסם זבולוני מדריך מפורט המסביר בפשטות איך להתקין, להגדיר ולקבל בקלות כל מידע מכל אתר. 

 

מקבץ: הצחוקיה

 

הנה מבחר קישורים חביבים ובדיחות מקוונות מתוך ים הכתובות ששלחו קוראי המדור בשבוע האחרון:

 

החום בוטל: שפ"מ, הגוף האחראי על הפרסומות בקול ישראל, מגיש לכם פצצת נוסטלגיה כמתנת קיץ: ארכיון מהלהיטים הגדולים של פרסומות הרדיו בעשורים האחרונים. הארכיון החביב הזה כולל את כל הגדולים: החום בוטל שותים קריסטל, בריטיש שנדי, ביצים-ביצים, התפוזים התפוזים, יוסף מלך השטיחים, בוא ניסע, אולמי נפטון וגם: דור הג'ינס שותה קווינס. האיכות מצויינת (מהמאסטרים המקוריים של שפ"מ), ועשרות הג'ינגלים שהארכיון הזה כולל יעיפו בבת אחת את בני השלושים-ארבעים שביניכם אל הילדות בצילה של רשת ג'.

 

וידאו קונפרנס: אם הקטע הזה אמיתי, הוא אולי הסרטון הכי מצחיק שראינו על המבוכות שטכנולוגיה מתקדמת עלולה לגרום לפעמים למשתמשים בה.

 

חמישה שותפים עסקיים ניצבים מול מצלמות וידאו לקראת שיחת ועידה בווידאו. אחת המשתתפות משוכנעת, שבגלל תקלה עדיין לא הצטרפה לשידור, ומנסה בינתיים ליישב כמה בעיות עם החזייה. ג-ד-ו-ל (שלח: עמית פל).

 

איטלקי בניו-יורק: עדות טקסט וקול על מפגש תרבויות לא מוצלח במיוחד - מונולוג משעשע של איטלקי בעל מבטא כבד על הקורות אותו בארה"ב (שלחה: ריטה גפן).

 

אוכלים ובוכים: ואם חסרות לכם חוויות סהרוריות במסעי הגלישה המקריים שלכם ברשת, הנה אפשרות שווה: האתר הזה מביא עשרות קטעי וידאו מגולשים מכל העולם, שתיעדו עצמם אוכלים ובוכים. מעבר לרצון לעורר רחמים, ולהצחיק במונולוגים קורעי לב, מתחרים ביניהם המצולמים גם על אהדת הקהל, שנדרש להצביע מי מבין הקטעים (הדוחים למדי, יש לציין) הוא המוצלח ביותר. שימו לב: הצפייה בסרטונים בעזרת תוכנת קוויק-טיים בלבד, ורק למי שלא נתקף בחילה בקלות (שלח: ניר מגל).

 

הבולרו: פעם זוהה הבולרו של מוריס ראוול כיצירה רומנטית במיוחד. ההידרדרות במעמדה של היצירה הזו באה לידי ביטוי מוחשי בסרטון היפהפה הזה, שאין בינו לבין סקס דבר, אבל יש בו המון רקדנים ורקדניות פלאש (שלח: גבריאל קרדה).

 

דרדסים למבוגרים: גם בדרדסים נפלה שלהבת. סרטון פלאשי גס, טיפשי וירוד באופן כללי, העושה שימוש לרעה בדמויות הכחלחלות של דרדסבא ומקורביו לעברת מסרים אלימים ומיניים. אנא אנו באים? (שלחה: נועה בן שבת).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הולכים על ביצים. הזכרים מושלכים לפח, נמחצים ונחנקים למוות
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים