שתף קטע נבחר

האו"ם: ההשוואה בין התנאים בעזה למחנות הריכוז - חוסר אחריות

האו"ם גינה את ההשוואה שערך פעיל זכויות האדם השוויצרי, פרופסור יאן זיגלר, בין רצועת עזה לבין מחנות הריכוז של הנאצים. זיגלר, שנשא דברים בהפגנה פרו-פלסטינית בז'נבה, כינה את עזה "מחנה ריכוז ענק". מזכ"ל האו"ם אנאן אמר בתגובה שהשוואה כזו היא בלתי אחראית ולא משקפת את עמדתו

השוואה מקוממת: האו"ם גינה את ההשוואה שערך פעיל זכויות האדם השוויצרי, פרופסור יאן זיגלר, בין רצועת עזה לבין מחנות הריכוז של הנאצים. זיגלר, המדווח לאו"ם בנושאים הומניטרים, כינה את רצועת עזה "מחנה ריכוז ענק" והתייחס לחיילי צה"ל כאל שומרים במחנה.

 

התבטאותו המקוממת של זיגלר נעשתה בהפגנה פרו-פלסטינית ביום שלישי בז'נבה. העיתון השוויצרי "לה קוריר" ציטט את הפרופסור, שאמר: "עזה היא מחנה ריכוז ענק שהשומרים שלו מתכוונים לעזוב - וזה דבר טוב. אבל, לא יהיה שלום ולא צדק, עד שתהיה נסיגה כללית של כל הקולוניאליסטים מהגדה המערבית".

 

בהמשך לשאלות כתבים בעניין, הביא דובר האו"ם בניו יורק הודעה כתובה מטעם מזכ"ל הארגון, קופי אנאן, בה נאמר: "בהתייחס לדבריו האחרונים של יאן זיגלר, מומחה עצמאי המדווח לוועדה לזכויות האדם על הזכות למזון, דבריו אלה הם שלו עצמו - לא של האומות המאוחדות. האו"ם מאמין שכל השוואה בין התנאים בעזה לבין אלו שהיו במחנות הריכוז, היא בלתי אחראית. השוואה כזו אינה משקפת את עמדת המזכ"ל אנאן".

 

לפני כחמש שנים מונה זיגלר מטעם הוועדה על זכויות האדם, שמושבה בג'נבה, לדווח לה על בענייני זכויות למזון. ישראל מצידה מתלוננת זו תקופה ממושכת על פעולותיו של זיגלר ודורשת לשחררו מתפקידו - דבר המחייב רוב בתוך הוועדה שכוללת נציגים מ-53 מדינות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אנאן. תגובה כתובה
צילום: רויטרס
מומלצים