שתף קטע נבחר

נדיה מטר תואשם: כינתה את בשיא יודנראט

פעילת הימין שלחה מכתב לראש מינהלת ההתנתקות וכינתה אותו "גירסה מודרנית של היודנראט". בעקבות המכתב הכינה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום נגדה ונאמר למטר כי היא רשאית לפנות בבקשה מנומקת ולהסביר מדוע יש להימנע מהגשת כתב נגדה. מטר בתגובה: בהגשת כתב אישום נגדי ניתנה לי סוף סוף הזדמנות למשפט ראווה נגד תוכנית הנג"ע (נסיגה, גירוש, עקירה) של שרון ומבצעיה"

כתב אישום יוגש נגד יו"ר תנועת "נשים בירוק", נדיה מטר, בגין העלבת עובד ציבור, בעקבות מכתב ששלחה לראש מינהלת ההתנקות, יונתן בשיא, ובו אמרה בין היתר: "האמת היא שאתה גירסה מודרנית של היודנרט, בעצם גרסה הרבה יותר נוראה, כי אז בשואה הדבר נכפה על אותם מנהיגים יהודים על ידי הנאצים ומאוד קשה לנו היום לשפוט אותם". המכתב פורסם לראשונה ב-ynet.

 

 

 

לאחר הפרסום נחקרה נדיה מטר במשטרת ירושלים. לאחר החקירה הכינה פרקליטות מחוז ירושלים בימים האחרונים טיוטת כתב אישום נגד מטר בגין העלבת איש ציבור. עם זאת נאמר למטר שהיא רשאית בתוך שבעה ימים לפנות בכתב לפרקליט מחוז ירושלים בבקשה מנומקת מדוע להימנע מהגשת כתב נגדה.

 

על פי טיוטת כתב האישום בתאריך ה-19 בספטמבר 2004 שלחה מטר ליונתן בשיא מכתב בפקס ובו נאמר בין היתר: "...אך לא יעזרו כל הצהרותיך, יונתן האמת היא שאתה גרסה מודרנית של היודנראט, בעצם גרסה הרבה יותר נוראה, כי אז בשואה, הדבר נכפה על אותם מנהיגים יהודים על ידי הנאצים, ומאוד קשה לנו היום לשפוט אותם. היום אין אף אחד שעומד עם אקדח ליד רקתך ומכריח אותם לשתף פעולה עם גירוש יהודי גוש קטיף וצפון השומרון". עוד נכתב בכתב האישום כי עותק של המכתב נשלח לאתר האינטרנט ynet.

 

בתגובה אומרת מטר הבוקר: "אני שמחה מאוד שממשלת ישראל עשתה את טעות חייה עליה עוד תצטער. בהגשת כתב האישום נגדי ניתנה לי סוף סוף הזדמנות למשפט ראווה נגד תוכנית הנג"ע (נסיגה, גירוש, עקירה) של שרון ומבצעיה, הנמצאים בכל משרדי הממשלה, מראש הממשלה עד הפקיד האחרון, כגון יונתן בשיא".

 

מטר הוסיפה ואמרה: "יש תקדים היסטורי מעניין לכתב אישום שממשלת ישראל הגישה והצטערה עליו מאוד. והוא משפט קסטנר בשנת 55'. היה זה משפט דיבה נגד מלכיאל גרינוולד, שטען כי ישראל קסטנר, פקיד במשרד התעשייה והמסחר, שיתף פעולה עם הנאצים וקרא להסגרת יהודי הונגריה בשואה. במשפט קבע שופט בנימין הלוי, נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, כי קסטנר אומנם 'מכר נשמתו לשטן'".

 

מטר מוסיפה ואומרת "גם אני אוכיח בבית המשפט כי יונתן בשיא, אדריכלי ומבצעי פשע ההתנתקות, מראש הממשלה ועד הפקיד האחרון, מכרו את נשמתם לשטן והפכו לממשיכי דרכם של הנאצים, הערבים הטרוריסטים, פעילי אש"ף, החמאס והג'יהאד. כמו שמשפט קסטנר גרם למשבר ממשלתי בזמן ממשלה חדשה, כך אני מקווה ומצפה שבמשפט בשיא אפיל סוף סוף את ממשלת הזדון של אריאל שרון". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
נדיה מטר בביתה החדש בגוש קטיף
צילום: רוני סופר
צילום: אילן מרסיאנו
בשיא. קיבל מכתב
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים