שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

בלייר: בין הגורמים לטרור - הסכסוך במזה"ת

ראש ממשלת בריטניה מאמין שיש לטפל בסיבות השורשיות שגורמות לטרור. אחת הדרכים לעשות זאת, לדבריו, היא לסייע לאנשים במזרח התיכון לראות את הדרך לדמוקרטיה ולהקל על הסכסוך הישראלי-פלסטיני

שרון ציווה על השרים לשתוק כדי למנוע קשר בין ישראל לפיגועים בלונדון אבל ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, דווקא עושה את הקישור: בראיון לרדיו של רשת BBC אמר היום (שבת) בלייר: "חיוני לטפל בגורמים לטרור ובהם העוני, המחסור בדמוקרטיה והסכסוך המתמשך במזרח התיכון".

 

 

"אני סבור שפיגועים מן הסוג שאירע ביום חמישי בלונדון הם בעלי שורש עמוק מאוד", אמר בלייר, "במקביל להתמודדות עם תוצאות הפיגועים - ניסיון להגן על עצמנו כמה שאנו יכולים כחברה אזרחית - עלינו לנסות לעקור את התופעה מן השורש".

 

 

לדבריו, משמעות הדבר היא לקדם הבנה והידברות בין אנשים מדתות שונות, לסייע לאנשים במזרח התיכון לראות את הדרך לדמוקרטיה ולהקל על הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

 

"מה שאנו יודעים היום, אם לא ידענו בעבר, הוא שהתוצאות של קיצוניות ופנאטיות, כמו גם של עוני קשה ביבשת מסוימת, אינן נשארות במסגרתה, אלא משפיעות על שאר העולם", אמר בלייר. 

 

בלייר קרא למנהיגי העולם להתגייס למשימה חשובה זו ולהתמודד עם הבעיות אותן מנה כגורמים לטרור.

 

הוא גם ציין את התרשמותו הרבה מהדרך הרגועה בה הגיבו תושבי לונדון למתקפת הטרור בשלוש הרכבות והאוטובוס: "לבריטים יש יכולת התאוששות פנימית מדהימה. תגובת הלונדונים היתה יוצאת מן הכלל". יצוין כי בהודעות המושמעות ברחבי תחנות הרכבת התחתית מכנים את מתקפת הטרור: A Major Accident, (תאונה גדולה).

 

לדבריו, "כמה מהמנהיגים בוועידת הפסגה העירו לי על כך שהעם הבריטי ראוי לציון על כך שאינו נותן לטרור להטיל בו אימה. אני חושב שנמשיך בדרך החיים שלנו, אני בכנות מאמין בכך. גם בעודנו אבלים על חייהם של הנרצחים באופן כל כך אכזרי ומיותר, ההיגיון, אני חושב ומקווה, בתוך המדינה, הוא להתאחד ולהבטיח שאנשים לא יוכלו לפלג אותנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
לטפל מהשורש. בלייר
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
פינוי הפצועים
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
זירת הפיגוע באוטובוס
צילום: איי אף פי
מומלצים