שתף קטע נבחר

החייל חולה סרטן, ההורים באו לבקר - ונשארו

לפני 3 שנים עלה א' לישראל, השלים את לימודיו והתגייס לצבא. לאחרונה התגלתה בגופו מחלת הסרטן וכדי להקל עליו את ההתמודדות, יזם מפקדו את העלאת אימו ואחיו ארצה. אחרי שיתוף הפעולה בין כל הגורמים, המפגש המרגש והקליטה המוצלחת, מחזיקים לו חבריו ליחידה אצבעות כדי שיחלים ויחזור אליהם בהקדם האפשרי

תרומה מוראלית למאבק במחלה. במבצע בזק הועלתה ארצה לפני כשבוע משפחתו של א', חייל צה"ל בודד בן 19, אשר לאחרונה נתגלתה בגופו מחלת הסרטן.

 

א' עלה ארצה לבדו בשנת 2002 מאחת ממדינות הקווקז והשתכן בחדרה. לאחר שסיים את לימודיו התגייס לצה"ל ושירת כחייל בודד. כמו מאות רבות של חיילים עולים שהגיעו ארצה ללא משפחותיהם הוא עבר את השירות בהצלחה, אולם לפני חודשים אחדים אותרה בגופו המחלה והוא נאלץ להתאשפז במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר, לצורך תחילת תהליך הטיפול הכימותרפי.

 

כדי להקל על א' את ההתמודדות עם המחלה, החליט מפקדו, סגן אלוף שחר, לצאת ביוזמה להעלאת משפחתו לישראל. "החלטנו להביא ארצה לביקור את אימו ושני אחיו שמעולם לא היו בארץ", מספר שחר.

 

"הרעיון לא היה פשוט כלל. המשפחה גרה באיזור רגיש ובעייתי בקווקז והאם חששה שאם תצא לישראל ותותיר מאחור את שני ילדיה הצעירים, משהו עלול לקרות להם. ניסינו והצלחנו לשכנע אותה להגיע יחד איתם. פנינו לאגודה למען החייל וזו, באמצעות הסוכנות היהודית והקונסוליה, סידרה להם ויזה ובתוך ימים ספורים הם הגיעו ארצה ושוכנו במלונית שבמרכז 'שיבא' סמוך לבית החולים".

 

"מבצע העלייה הזה מהווה שיא עולמי"

 

הפגישה בין א' למשפחתו הייתה מרגשת עבור כל הנוכחים, בהם גם חיילי היחידה בה הוא משרת. חבריו ליחידה גם ארגנו לאם ושני האחים יום טיול ברחבי הארץ ואירחו להם לחברה, אולם בתום שבוע היו אמורים בני המשפחה לשוב לארצם, עם פקיעת תוקף אשרה השהייה שלהם בישראל.

 

סגן אלוף שחר סבר אחרת. "התברר לנו שהאם יהודייה וכך כמובן גם שני ילדיה הנוספים", הוא מספר. "שאלתי אותה אם תהיה מעוניינת לעלות לישראל והיא הסכימה, ומאותו רגע התחלנו במבצע בזק שלדעתי מהווה שיא עולמי. ניגשתי ללשכת מינהל האוכלוסין בתל אביב, שם הגישה האם את בקשת העלייה. משם היפנו אותנו ללשכת הקשר, שם הציגה האם את כל המסמכים שמעידים על יהדותה. כל המסמכים אושרו בתוך דקות".

 

"אחרי עוד ביקור במינהל האוכלוסין וקבלת תעודת הזהות המשכנו לסוכנות היהודית, שם ניתנו למשפחה תעודות עולים, סל קליטה ודירה במרכז הקליטה ברעננה. את הכל עשינו בבוקר אחד במקום בכמה חודשים", הוסיף שחר בהתרגשות. "כל מי ששמע על המשימה נרתם אליה בשמחה רבה וביחד הפך התהליך הזה למהיר במיוחד. אני רוצה להודות לכל המעורבים. המשפחה נרגשת ומאושרת".

 

בימם אלו מחכים חיילי היחידה שא' יעבור בהצלחה את הניתוח וישוב ליחידתו. "כולנו בקשר יום יומי איתו וממשיכים ללוות אותו בכל הדרך", מסכם שחר. "אנו מקווים שהוא יחזור אלינו במהרה. כולנו מחכים לו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
עולים בנתב"ג (ארכיון)
צילום: ערוץ 2
מומלצים