שתף קטע נבחר

המיליונר גוטניק מפיק קמפיין נגד ההתנתקות

היהודי-אוסטרלי שזכור מהקמפיין "נתניהו טוב ליהודים" ב-96', נאם בפני אלפי חסידי חב"ד והודיע כי הוא מתייצב למערכה נגד "התוכנית הרת האסון". "לממשלה אין זכות קיום", אמר. "אני קורא לה ללכת הביתה"

המיליונר האוסטרלי, יוסף יצחק גוטניק, נחת בישראל בסוף השבוע וקרא אמש (א') בפני 5,000 מחסידי חב"ד להתעורר ולהיאבק ביחד להפלת הממשלה ולמניעת ההתנתקות. גוטניק, שנכנס לתודעה הישראלית בבחירות 96' כשעמד מאחורי הקמפיין "נתניהו טוב ליהודים", בישר בעצרת לציון 11 שנה להסתלקותו של הרבי מילובביץ': "בימים הקרובים אני פותח בקמפיין נגד הממשלה. אני מבקש מחסידי חב"ד לשתף פעולה בכדי להביא לכך שהממשלה הרעה הזאת תלך הביתה".

 

 

גוטניק סיפר כי יפעיל את הקמפיין שלו באופן עצמאי ובמימון פרטי ולא במסגרת המוסדות הרשמיים של חב"ד. מאז הגיע לארץ התייעץ עם אנשי פרסום, מעצבי דעת קהל ואנשי ימין שונים לגבי המסרים אותם יש לחדד ולהבליט בקמפיין כנגד הממשלה וההתנתקות.

 

"עד מתי נישאר שאננים מבלי לעשות כלום?", שאל גוטניק בעצרת. "חייבים לצאת ולהילחם למען שלמות הארץ. הממשלה לא מתייחסת לדעת הציבור, כולם שבויים בידיה, גם השרים מפחדים לפתוח את הפה. לממשלה כזו אין זכות קיום ואני קורא לה ללכת הביתה".

 

ל-ynet נודע שבשיחות סגורות אמר גוטניק למקורביו כי בשנות ה-90 השקיע סכומי עתק ברכישת מבנים יהודים בחברון לבקשת אריאל שרון, ולכן הוא סבור שיש לו את הזכות לתבוע מראש הממשלה לסגת מ"תוכנית ההתנתקות הרת האסון".

 

דובר חב"ד, מנחם ברוד, אישר כי פעולתו של גוטניק אינה קשורה באופן רשמי לארגון אך ציין כי "שמחנו לשמוע שהוא יוזם פעולה שתסייע להסברה בדבר הסכנות הגלומות בתוכנית".

 

הרב שלמה עמאר, הרב הראשי הספרדי לישראל, נאם גם הוא בעצרת ואמר כי הרבי מילובביץ' הוא נשיא הדור ועל כן על כולם להישמע להוראותיו. הרב יגאל קמינצקי, רבה של גוש קטיף, ביקש מאנשי חב"ד להירתם למאבק וציין כי על פי המידע שקיים ברשותו הצבא החל למגן מבנים ציבוריים באשקלון ובקריית גת.

 

במקביל לעצרת חב"ד קיים הפלג המשיחי כנס בבת ים, בו קרא נזיה עבדאללה, אשר בנו יושב בכלא בעקבות סירוב להשתתף בתהליך הפינוי, לכל עם ישראל "לסרב לפקודת הגירוש". דבריו התקבלו במחיאות כפיים של אלפי המשתתפים. עבדאללה הגדיר את ההתנתקות כ"פשע נגד האנושות".

 

בכינוס בבת ים פורסם פסק הלכה הקובע כי מי שמשתתף בפינוי מסתכן בפיקוח נפשו. עוד נאמר כי ביום הפקודה של יש"ע חייבים החסידים להגיע לגוש קטיף ולסייע במאבק. כזכור, לפני כשבועיים קיימו ראשי חב"ד פגישה מתוחה עם ראש הממשלה שרון, בה הודיעו לו כי בכוונתם לפעול בכל העצמה כנגד התוכנית. עם זאת, ציינו כי המאבק ייעשה בגבולות החוק וההלכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב גוטניק. מצטרף לכתומים
צילום: זום 77
מומלצים