שתף קטע נבחר

הרב אבינר משיב אש: עשרת הדיברות למֵגרש

הרב שלמה אבינר יוצא נגד השימוש הנרחב שנעשה בפסק ההלכה שהוציא נגד הסרבנות. בעקבות פגישת מזוז והרבנים אמש הוא החליט להבהיר את עמדתו נגד הפינוי וניסח את עשרת הדיברות מחדש בלשון סגי נהור

הרב שלמה אבינר, מחשובי הרבנות בציונית הדתית, יוצא נגד "עודף המוטיבציה שמנסה הצבא להחדיר לחיילים לקראת הפינוי", כדבריו. הוא קובל על השימוש הנרחב שעושה הצבא בפסק הלכה שהוציא נגד סרבנות, ובתגובה מפרסם מאמר ציני, בסגנון עשרת הדיברות.

 

במאמר שפרסם היום (יום ב') באתר האינטרנט שלו כתב הרב אבינר: "הנה לך פק"ל כיס עם עשרת הדיברות למֵגרש, למען תשנן אותן היטב":

 

1. אנכי לא אלוקיך - לכל אורך חייו, איש באמונתו יחיה, אך לקראת הגירוש, זכור! אין לך אלוהים! שאם לא כן, תראה אמא בוכה וילדים בוכים ועלול אתה חלילה להפוך לאנושי.

 

2. יהיה לך אל אחר - הוא כמובן ראש ממשלתנו. לכן מותר לו לגנוב קולות בבחירות, לשדוד את הדמוקרטיה, לקנות חברי כנסת, לפעול באופן דורסני, ולהתנגד להכרעת האומה במשאל עם.

 

3. הישבע לשקר - זה הזמן להפר את שבועתך שניתנה בעת גיוסך לצבא הגנה לישראל - להיות נאמן לייעודו של צה"ל כצבא הגנה לישראל ולהגן על יהודים. מעתה יפעל צה"ל בכדי לבצע החלטה פוליטית נגד אוכלוסיה אזרחית לא חמושה.

 

4. אל תכבד הורים - תגרש יתומים רבים מגוש קטיף ומזכרונותיהם האחרונים שיש להם מההורים שלהם.

 

5. חלל את יום השבת - באופן רשמי, אנו מכחישים שיהיה חילול שבת, אבל ברור שמבצע צבאי בהיקף שכזה, יהיה כרוך בחילול שבת. יתכן שנצטרך לנהוג כמו במאחז חוות גלעד, בו הובאו במרמה חיילים דתיים בשבת, שהוטעו במכוון שזו משימה מבצעית של פיקוח נפש. הלכה למעשה: גירוש דוחה שבת!

 

6. תרצח את נפשם - אפשר לרצוח גם בלי פגיעה בגופו של אדם. די בשביל כך לעקור את קהילתו, לגרשו מביתו, לגרום התפרקות למשפחתו, להשאירו בלי עבודה ולגרום טראומה נפשית לילדיו לכל חייהם.

 

7. תנאף - טרם מצאנו דרך בה תוכל לקיים דיבר זה. בינתיים תגרור אישה או נערה, כיון שאין די שוטרות וחיילות, מה שוודאי יפגע עמוק ברגשותיהן. 

 

8. תגנוב - זאת תוכל לקיים באופן מעולה על ידי גזילת ביתו ומפעלו, גינתו וחצר משחקיו וקל וחומר אם יקבל תמורה מזערית עבורם – ולאחר מכן מסירתם לרוצחים.

 

9. תחמוד - אם אתה חומד קידום, מלא תפקידך בצורה הטובה ביותר.

 

10. תענה ברעך עד שקר - זה מפתח הכל: דליגיטמציה. דמוניזציה. שטוף היטב את מוחך ואת מוחם של אחרים: המתנחל הוא אדם מושחת, פרוע, אלים, לא מוסרי ורודף פיצויים. הוא שונא אותך, הוא יקלל אותך, הוא יירק עליך, הוא ידקור אותך בסכין הוא גם מסוגל לירות עליך. אל תשכח זאת לרגע ותגיע לאלימות רגשית ותהא מסוגל לשנוא אותו ולעת הצורך לשבור לו את הראש והעצמות. זה המשחק: החלטיות ונחישות! דבקות במשימה! משימה קדושה!.  

 

הרב אבינר השתתף אמש בפגישת הרבנים עם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ובסופה החליט, בדרך צינית, להתמודד עם התחושה הקשה של הרבנים כלפי אופן התנהלות מערכת אכיפת החוק נגד מתנגדי ההתנתקות.

 

הרב אבינר עורר סערה בציונות הדתית פעמיים בעבר. בפעם הראשונה כאשר בראיון ל-ynet  קרא לציבור המתנחלים "ביום פקודה לקום וללכת ללא מאבק וללא חסימת כבישים", ובפעם השנייה כאשר קבע, בניגוד לעמדת הרב שפירא, כי אסור לסרב פקודה והורה לחיילים לבוא מחוסרי מוטיבציה למשימת הפינוי.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
האל האחר הוא שרון. הרב שלמה אבינר
צילום: גיל יוחנן
צילום: רויטרס
השבוע לצה"ל - שקר
צילום: רויטרס
מומלצים