שתף קטע נבחר

"אף מחסום לא יעצור אותנו בצעדה לגוש קטיף"

מועצת יש"ע הודיעה כי למרות סגירת הרצועה, תקיים בכל מקרה את הצעדה בשבוע הבא לגוש קטיף. ח"כ אלדד: "מחסום וגדר לא יעצרו אותנו. אם יהודים לא יוכלו לנסוע לגוש קטיף, יהודים לא יוכלו לנסוע בכל מדינת ישראל"

למרות חסימת הרצועה היום (ד') לקראת הפינוי, המתנחלים מתכוונים לקיים את המצעד לגוש קטיף בשבוע הבא.

 

במסיבת עיתונאים שערכה מועצת יש"ע בירושלים בצהריים אמרו ראשי המתנחלים שהמצעד, אשר יחל ביום שני בנתיבות, יימשך שלושה ימים, על פני כ-34 ק"מ. לדבריהם, המצעד אמור לגייס אליו עשרות אלפי צועדים, מתנגדי ההתנתקות, אשר מתכוונים להפעיל לחץ על כוחות צה"ל והמשטרה אם יהיה צורך בכך בדרכם לגוש קטיף. אם תמנע בכוח כניסתם לגוש מתכננים הצועדים לעצור למשך יום שלם במחסום כיסופים סמוך לרצועה.

 

"מטרתנו להתחבר לאחינו בגוש וליצור מערך חדש אשר ישנה את סדר היום בחשיבה הציבורית הישראלית. אנו קוראים בדקה התשעים לאזרחים ולמנהיגים רגע אחד לפני שזה קורה להציל את המדינה מאסון מדיני חברתי ופוליטי", אמר יו"ר מועצת יש"ע בנצי ליברמן.

 

לדבריו, למרות שנסיונות רבים לשינוי התוכנית נעשו במהלך החודשים אחרונים ולא צלחו "אנו סבורים שמהלך של צעידה לאורך ימים בצורה מסודרת וללא אלימות מהווה מסר שאין חזק ממנו ועשוי ליצור שינוי בדעת הקהל שיביא לדחייה, שינוי או ביטולה של ההחלטה והחזרתה להכרעת העם", אמר.

 

המארגנים מתכוונים לנצל את חופשת הקיץ ולגייס גם בין השאר אלפי תלמידים וחברי תנועות נוער לאומיות לצעדה. במהלך מנוחותיהם בצעדה, יקיימו המפגינים הצהרות תמיכה, תפילות המוניות, ערבי לימוד ועוד. את המבצע הם מתכננים כמבצע צבאי כמעט, תוך התארגנות בחוליות מונהגות על ידי אנשי ציבור ותוך נקיטה באסטרטגיה הסברתית שמטרתה לשכנע את השוטרים והחיילים לאפשר להם להמשיך בדרכם ללא הפרעה.

 

 

לדברי ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אין הצועדים מתכוונים לבחול באמצעים לשם השגת מטרתם. "אם יש מחסום, אני מתכוון לעבור אותו ברשות או לא ברשות, גדר לא תעצור אותנו. אנו קוראים למרי אזרחי לא אלים. לא נרים יד על שוטר אך ככל שיחריפו פעולותיו של ראש הממשלה נגדנו כך יחריפו התגובות שלנו. מבחינתו רק אלימות פיזית היא הגבול".

 

הוא הוסיף: "אם יהודים לא יוכלו לנסוע לגוש קטיף, יהודים לא יוכלו לנסוע בכל מדינת ישראל. אם יעצרו את האוטובוס – הוא ייסע מסביב. אם יחסמו את הכבישים אנשים ילכו על המדרכות, אם יחסמו גם אותן, ישכבו על הכביש ויחסמו את התנועה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
אלדד. "גדר לא תעצור אותנו"
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: רוני סופר
חסימת הגוש
צילום: רוני סופר
צילום: רוני סופר
"נחכה יום שלם במחסום"
צילום: רוני סופר
מומלצים