שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיעור הרופאות המתאבדות – הגבוה מכל המקצועות

  מחקר שפורסם בכתב העת היוקרתי New England מגלה: שיעור הרופאות המתאבדות גבוה ב-130 אחוז משיעור כלל המתאבדים בשאר המקצועות. גם מספר הרופאים המתאבדים – מהגבוהים באוכלוסיה. הסיבות: שחיקה, עומס, שעות שינה מעטות, שכר זעום ואולי בעיקר – חוסר תמיכה נפשית

  הם אמונים על הצלת חיי אדם, אך לעתים אינם מסוגלים להציל את שלהם. כן, שחיקת הרופאים נותנת את אותותיה: מחקר חדש מגלה כי שיעור הרופאות המתאבדות הוא הגבוה משאר המקצועות באוכלוסיה: יותר רופאות מתאבדות מנשים שאינן רופאות. המחקר פורסם בגליון האחרון של כתב העת הרפואי New England Journal of Medicine.

   

  מהמחקר שניתח 25 מחקרים מהשנים האחרונות, עולה כי בניגוד לאוכלוסיה הכללית בה שיעור הגברים המתאבדים גבוה מזה של הנשים, ההתאבדויות מתחילות כבר בבית הספר לרפואה, ממשיכות בתקופת ההתמחות, וגם לאחריה.

   

  עיבוד הנתונים מגלה כי רופאות מתאבדות ב-130 אחוז יותר מנשים שאינן רופאות, רופאים מתאבדים בשיעור גבוה ב-40 אחוז מגברים שאינם רופאים. והסיבות לכך, כך טוענים מחברי הדו"ח, הן לא מעטות: לחץ נפשי, שחיקה, שעות שינה מועטות, בידוד חברתי, שכר זעום ואולי בעיקר – חוסר תמיכה נפשית.

   

  הגישה החופשית של הרופאים לתרופות, מסייעת להם להצליח בתוכנית האובדנות: במרבית המקרים, מסתיים נסיון האובדנות במוות של הרופא, לעומת שיעור נסיונות ההתאבדות בקרב שאר האוכלוסיה, שמסתיימת ברוב המקרים בכשלון.

   

  בעקבות פרסום המאמר, מנסים גורמים שונים בארה"ב לעורר מודעות למצוקת הרופאים. מרכזים רפואיים רבים כבר החלו בתוכנית ייעוץ לרופאים, שתסייע להם בתמיכה נפשית ובעזרה במצוקותיהם. אבל נראה שרק מהלך דראסטי של הפחתה בעומס, בשעות העבודה המטורפות של הרופאים, וביחס האוכלוסיה למטפלים - תביא לשינוי של ממש.

   

  רוצים לדבר על זה? היכנסו לפורום הרופאים המתמחים ב-ynet 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי גל
  שחיקת הרופאים. לא עומדים בלחץ
  צילום: איתי גל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים