שתף קטע נבחר

שרנסקי: הוצע לי "דיל", התנתקות תמורת הסוכנות

בראיון לעיתון "מקור ראשון" מדבר נתן שרנסקי על הסיבות אשר לדעתו הניעו את ראש הממשלה להגות את תכנית ההתנתקות. על ההפסד בהתמודדות על תפקיד יו"ר הסוכנות: "לראש הממשלה חשוב שיהיו 'יס-מנים' בכל מקום לקראת ההתנתקות"

"עמרי שרון עמד מאחורי המהלך שחסם את דרכי לתפקיד יו"ר הסוכנות; ראש הממשלה מנע את בחירתי מאחר שסירבתי ל'דיל', לפיו אמתן את התנגדותי לתהליך ההתנתקות תמורת קבלת התפקיד". כך אומר נתן שרנסקי, בראיון שיתפרסם במלואו מחר (שישי) בעיתון "מקור ראשון".

 

שרנסקי אומר בראיון כי היה ברור לו ששרון יפעיל כוח, מאמצים וגורמים שונים כדי לחסום את דרכו לתפקיד יו"ר הסוכנות, "וזאת לא הנחה, אלא מציאות ברורה", כדבריו. כשנשאל האם בין אותם "גורמים" היה גם עמרי שרון, עונה שרנסקי: "ברור שעמרי עומד מאחורי הכל. אני עצמי נכחתי בישיבה של הנהלת הסוכנות שבמהלכה אנשים מסביבי קיבלו ממנו טלפונים בדרישה שיתפטרו ויפנו מקום במליאה לזאב ביילסקי, שראש הממשלה רצה בבחירתו. אדם שישב לימיני באותה ישיבה אפילו צעק לתוך הטלפון 'עמרי, אני לא מתפטר'. לכולם היה ברור מה מתרחש, אבל כולם שתקו".

 

על יחסיו עם ראש הממשלה, אריאל שרון, אומר שרנסקי בראיון: "פעם חשבתי שאני ושרון מסתדרים טוב אחד עם השני. אבל זמנים משתנים ואנשים משתנים. היום, כשהוא נעול לגמרי על ההתנתקות, כנראה חשוב לו יותר שיהיו רק 'יס-מנים' בכל מקום, ולא יהיה מי שיתנגד ויצפצף. ב'פורום החווה' החליטו ככל הנראה לקבור את שרנסקי, וכשמחליטים גם מבצעים". שרנסקי, אגב, סבור כי אחד הגורמים המניעים את ראש הממשלה להוציא אל הפועל את תוכנית ההתנתקות היא העובדה כי התעייף מלהיות שנוא בכל העולם.  

 

שרנסקי לא הכחיש בראיון שהוצע לו "דיל" במשרד ראש הממשלה, לפיו ימתן את התנגדותו להתנתקות ובתמורה תובטח בחירתו ליו"ר

הסוכנות. הוא סיפר גם על רמיזות חוזרות ונשנות בנושא מצד מקורבים לראש הממשלה. לאחר שדחה את ההצעות ואת הרמיזות על הסף, קיבל שרנסקי מסר נוסף מאנשי שרון, שהפעם, ברוח פחות טובה, הבטיחו כי יסגרו איתו חשבון.

 

למרות התבוסה בהתמודדות על תפקיד יו"ר הסוכנות, שרנסקי אינו שולל את האפשרות להתמודד גם בעוד שנה על התפקיד, עם תום הקדנציה של ביילסקי. בראיון הוא אומר כי את ההחלטה הסופית, אם לשוב ולהתמודד על התפקיד, יקבל בהתאם להתפתחויות הפוליטיות. אחת ההתפתחויות שעשויות להשפיע על החלטתו היא מעמדו של שרון בעוד שנה – האם יכהן כראש ממשלה או ישא את התואר ראש ממשלה לשעבר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום בר טל
אריאל שרון ועומרי שרון. סימנו את שרנסקי
צילום: שלום בר טל
צילום: אלכס קולומויסקי
שרנסקי. ביקורת קשה על הליך הבחירה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים