שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

זוהתה גופתה של הישראלית שנהרגה בלונדון

ענת רוזנברג היתה אמורה לחגוג יום הולדת 40 בעוד שבוע. היום גופתה זוהתה. האב אריה סיפר ל-ynet: "הפנים היו שלמות, ראינו אותה ומיששנו אותה. הנס שקיווינו לו לא קרה. לפחות הגופה שלמה ונביא אותה לקבורה בירושלים"

זוהתה גופת הישראלית שנהרגה בפיגוע בלונדון, ענת רוזנברג. ממשרד החוץ נמסר כי הם פועלים להעברת גופתה לישראל בימים הקרובים.

 

 

רוזנברג אמורה היתה לחגוג יום הולדת 40 בעוד שבוע בדיוק, ב-22.7. הוריה, אריה ונעמי, מעוניינים להביא אותה לקבורה בירושלים, מקום מגוריהם. ההורים נמצאים כעת בלונדון, לשם הגיעו לאחר שהוכרזה כנעדרת, והיום הם קיבלו את הבשורה המרה.

 

האב אריה, בן 70, סיפר ל-ynet: "היום זיהינו אותה. הפנים שלה היו שלמות, ראינו אותה ואפילו מיששנו אותה. היא שכבה כאילו שהיא ישנה - וזה היא במאה אחוזים".

 

"כבר כמה ימים קודם השלמנו עם הדבר הכי קשה, אך תמיד היתה בליבנו תקווה שאולי יקרה איזה נס", סיפר האב, "לצערנו, נס לא קרה".

 

"יש הקלה רבה אחרי שזיהינו אותה", הוסיף האב, "יש לנו נחמה בכך שהגופה שלמה, נוכל להביא אותה לקבורה בירושלים ויהיה לנו קבר להתאבל בו. אנו גם יודעים שהיא לא סבלה כי כנראה היא מתה מיד. אנו מתכוונים לחזור בראשית השבוע, ביום שני או שלישי".

 

האב ביקש לציין, שיש טיפול יוצא מן הכלל של המשטרה המקומית: "יש 2 בלשים, גבר ואשה, שליוו אותנו צמוד לכל אורך הדרך, וגם הקונסולית הישראלית כאן בלונדון, תחיה ויינשטיין. אשתי ואני קראנו להם מלאכים".

 

רוזנברג מתגוררת בשמונה השנים האחרונות בבירת בריטניה. כבר לאחר התקפת הטרור אמרו גורמים בירושלים כי "החשש לחייה הוא כבד מאוד לאחר שחברה הבריטי דיווח שהיא היתה כפי הנראה על האוטובוס שהתפוצץ בכיכר ראסל".

 

הגורמים אמרו כי החבר עמד בקשר עם משפחתה בישראל. משרד החוץ אישר כי "יש חשש לחייה, לאחר ששוחחו איתה דקות ספורות לפני הפיצוץ. לאחר הפיגועים קיבלנו מאות רבות של שמות של ישראלים שלא יצרו קשר, וזה הלך והצטמצם. יש 50 ישראלים שעדיין לא יצרו קשר, אך זה לדעתנו המקרה היחיד שמעורר חששות כבדים".

  

בן זוגה של רוזנברג, ג'ון פאלדינג, שוחח עם רשת סקיי הבריטית וסיפר כי דיבר עם רוזברג בטלפון ואז הקו נותק: "שמעתי צעקות ברקע ואז הקו התנתק. התקשרתי אליה שוב וקיבלתי את המשיבון. ראיתי בטלוויזיה שהיה פיצוץ באוטובוס והשארתי לה הודעה במשיבון 'רדי מהאוטובוס, רדי מהאוטובוס'. לא שמעתי ממנה מאז". פאלדינג סיפר גם כי ענת חששה לחזור לישראל בשל ריבוי הפיגועים בשנים האחרונות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: מודי קרייטמן
ענת רוזנברג
צילום רפרודוקציה: מודי קרייטמן
צילום: ערוץ 2
החבר, ג'ון פאלדינג
צילום: ערוץ 2
מומלצים