שתף קטע נבחר

מזוז: לא הוצאתי כתב חסינות לשפירא ואליהו

היועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי לא מן הנמנע שבעתיד תיפתח חקירה נגד רבנים שהוציאו פסק הלכה, הקורא לסרב פקודה בעת ההתנתקות. על סגירת הרצועה: המצב הנוכחי מכביד על המערכת, ייתכן שהערכת מצב מחודשת תביא לפתיחתה. ביום ראשון: החלטה בעניין האישום נגד עמרי שרון

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הבהיר היום (ב') כי אינו שולל את האפשרות לפתוח בחקירות נגד רבנים ואישי ציבור הקוראים לסירוב פקודה, גם אם בשלב זה הוחלט אחרת. מזוז התייחס באופן ספציפי לשני הרבנים הראשיים לשעבר, הרב אברהם שפירא והרב מרדכי אליהו, אשר הוציאו פסק הלכה מעורר מחלוקת לחיילי צה"ל וכוחות הביטחון בעקבות סגירת הרצועה.

 

 

"מעולם לא הוצאתי כתב חסינות, לא לרב שפירא ולא לרב אליהו", הדגיש מזוז בשיחה עם עיתונאים, בהתייחסו לשני הרבנים המובילים שקראו לסירוב פקודה. "מעולם לא הוצאנו הודעה שמה שהם עשו זה בסדר. זה שאנחנו לא מחליטים היום או מחר על פתיחה בחקירה לא אומר שהתיק סגור. זה עניין פתוח ואנחנו יכולים בעוד שבועיים או בעוד חודש וחצי להחליט שקריאה לסרבנות מצדיקה פתיחה בחקירה מתוך ראייה לאחור, לגבי מה שקריאה כזו גרמה".

 

מזוז כבר אמר בעבר כי לטעמו, עיקר המלחמה בקריאות הסתה וקריאות לסרבנות צריכה להיעשות בזירה הציבורית-חינוכית-חברתית ולא באמצעות הכלים הפליליים מרחיקי הלכת.

 

היועץ המשפטי הוסיף כי הורה היום למשטרה לפתוח בחקירה כנגד ארגון שקרא לחיילים המשתתפים בפינוי התושבים מגוש קטיף לסרב פקודה. אותו ארגון אף הבטיח פרס של 1,000 דולר לכל חייל שייענה לקריאה לסרב פקודה בעת הפינוי.

 

מזוז התייחס גם לסגירת גוש קטיף בפני מי שאינו תושב המקום והההכרזה על הרצועה כשטח צבאי סגור. הוא אמר כי אינו רואה מניעה לשקול אפשרות לפתוח אותו מחדש: "אם הערכת המצב תהיה שחוזרים אחורה בזמן ואין סיכון לכניסה מאסיבית למקום – אני לא רואה סיבה שלא לפתוח את הרצועה בחזרה. המצב הנוכחי מכביד מאוד על המערכת".

 

בהמשך דבריו אמר מזוז כי ביום ראשון הקרוב יחליט האם יוגש כתב האישום המקורי נגד חבר הכנסת עמרי שרון בפרשת עמותות הקש, או שמא תתקבל עסקת הטיעון שהציע פרקליטו, עו"ד דן שיינמן. בתשובה לשאלה אם פרישתו של שרון מהחיים הפוליטיים מהווה שיקול לקבלת ההסדר ענה מזוז: "אני לא עוסק בפוליטיקה והקריירה שלו לא מעניינת אותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מני מזוז. אף תיק אינו סגור
צילום: רויטרס
צילום: זום 77
הרב אליהו. לא קיבל חסינות
צילום: זום 77
מומלצים